Ana SayfaTürkiyeHaberTürk, Erkan Haberal'ın şoförünün güvenlik görevlisini ezip geçmesini köşesine taşıyan Nihal Bengisu...

HaberTürk, Erkan Haberal’ın şoförünün güvenlik görevlisini ezip geçmesini köşesine taşıyan Nihal Bengisu Karaca’nın yazısını sitesinden kaldırdı!

HaberTürk, eski bakanlardan Zeki Ergezen'in cenazesi için Hacı Bayram-ı Veli Camii'ne gelen Erkan Haberal'ın, trafiğe kapalı alana girmek isteyen şoförünün Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin güvenlik görevlisini aracıyla ezip geçmesine ilişkin hadiseyi köşesine taşıyan Nihal Bengisu Karaca'nın yazısını internet sitesinden kaldırdı

Nihal Bengisu Karaca, olayın ardından MHP Milletvekili Erkan Haberal’ın açıklamalarını sert bir dille eleştirmiş ardından yazı, HaberTürk tarafından internet sitesinden kaldırılmıştı.

Kısa bir süre yayında kalan yazıda, “Hepsinden daha korkunç olanı şu: Beyefendiye göre aracını engellerseniz şoförü de ‘doğal olarak’ arabayı üzerinize sürebilir. Buna hakkı vardır. Böyle bir imtiyazı vardır, bu imtiyaz vekilden şöförüne kendiliğinden intikal eder. Bu doğaldır!” ifadelerine yer veren Karaca’nın yazısından çarpıcı bölümler şu şekilde:

“Hayatım boyunca çok pişkin açıklamaya tanıdık oldum ama itiraf edeyim bu açıklama kadar berbat bir şey görmedim. Beyefendi kendisinin mağdur olduğuna inanıyor. İşçiye tazminat davası açmayı düşündüğünü açıklamasına ramak kalmış. Özür dilemediği gibi neredeyse özür bekliyor. Beyefendi hadiseden üzüntü duyduğunu söylemiş. Ama kendisine yalakalık yapmak içim imdadına koşan ne kadar önemsiz gazeteci ve siyasetçi varsa hepsinin tivitini, bu olayı ‘Ankara belediyesine pkk’lılar doldurmuş onlar da vekilimize kumpas kurmuş’  diye yorumlayan ebleh açıklamaları retweet etmesi gösteriyor ki, ‘üzüntü’ filan duymamış.

Hayır bunların hiçbiri doğal değil. Doğal olan, böyle bir olayın hiç olmamasıdır. Diyelim oldu, doğal olan, o şoförle yolları ayırmak ve samimi olarak mahcup olmak, kamuoyundan özür dilemektir. Doğal olan vekillik makamını milletin, görevini yapan insanların ve hukukun üzerinde görenlerin ders almasını sağlayacak önlemlerin devreye girmesidir. Ancak ve ne yazık ki ne devlet ne siyaset ne siyaseti tamamen kendi keyfine göre dizayn eden mevcut yönetim kafası, doğal mecrayı, yani hukuku, teamülü, adabı ve hatta kamu vicdanını incitme korkusu gibi bir izan hattını bile kullanmıyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri