Ana SayfaTürkiyeHabibe Başer: Artık sabrımız kalmadı

Habibe Başer: Artık sabrımız kalmadı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Habibe Çiftçioğlu Başer, yayınladığı bir video ile Samsun'da yaşanan vahşete ilişkin açıklamalarda bulundu

Gelecek Partisi Kadın Politikaları Başkanı Habibe Çiftçioğlu Başer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi bir açıklama yaparak Samsun’da yaşanan vahşete ilişkin konuştu.

Dün, Samsun’un Canik ilçesinde bir kadının kocası tarafından, çocuğunun gözü önünde acımasızca darbedilmesi üzerine sosyal medyada adeta infial olmuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun ardından Kadın Politikaları Başkanı Başer de bir video yayınladı.

Başer, “Bugün gönül isterdi ki kadının sosyal hayattaki, siyasi hayattaki yerini konuşalım” isterdik sözleriyle başladığı açıklamasında dün Samsun’da yaşanan olayın bu konuları gölgelediğini belirtti.

Artık yeter

Mağdur kadının daha önce 9 kez karakola başvurduğunu hatırlatan Başer, şunları söyledi:

“Umarım en ağır ceza verilecektir, gerekenler yapılacaktır. Ancak şiddet ortaya çıktıktan sonra ya da insanlar katledildikten sonra değil olmadan önce yapılması gerektiğini konuşmamız gerekiyor. Artık bir kadın şikayette bulunduğunda daha caydırıcı, daha koruyucu tedbirlerin alınması gerekiyor. Bununla ilgili atılan adımlar varsa bilmek istiyoruz eğer yoksa bir an önce bu adımların atılmasını talep ediyoruz. Biz çaresiz ya da çözümsüz değiliz. Çaresiz de çözümsüz de değiliz ama neden uygulanmadığı konusunda ciddi sorularımız da var. Ben buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum yetkililere: Lütfen artık adım atın! Eğer, dün Samsun’daki hanımefendiye müdahale edilmemiş olsaydı biz bugün onun ölümünü konuşuyor olacaktık. Daha kaç canı kaybetmeyi bekliyoruz. Artık yeter! Bir dahaki kadınlar gününde Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü konuşmak istiyoruz. Cinayetin, istismarın, şiddetin konuşulmadığı güzel günlere hep birlikte ulaşmak dileğiyle”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri