Ana SayfaTürkiyeHabil kardeş kavgası başlamasın diye koltuğundan fedakarlık eden Kabil koltuk için kardeş...

Habil kardeş kavgası başlamasın diye koltuğundan fedakarlık eden Kabil koltuk için kardeş kavgası başlatandır

Davutoğlu’nun ekibinden Erdoğan’ın Kabil-Habil benzetmesine jet yanıt geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan dün il başkanları toplantısında Davutoğlu ve Ali Babacan’ı hedef alarak Kabil-Habil benzetmesi yaptı. Kabil-Habil benzetmesi ve günler önce yaşanan ’Trenden inenler’ tartışması ister istemez Davutoğlu’nun “Biz trenden inmedik, biz trenden atıldık” sözlerini akıllara getirdi.

Davutoğlu’nun kurmay ekibinde yer alan Feramuz Üstün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabil-Habil benzetmesi hakkında Medya Notu’na açıklamalarda bulundu.

Feramuz Üstün: Başbakan olamadım diye fitne çıkaranlardır Kabiller

O dönemde Türkiye’nin dört bir tarafında terör olayları varken kıskançlıktan ‘başbakan olamadım’ diye etrafta fitne çıkaran insanlardır Kabil’ler. Türkiye’nin dört bir tarafında şehitlerimiz varken Sayın Başbakanımız hendek operasyonlarını yürütürken, delege çalışmaları yapıp sağda solda fitne çıkaranlardır Kabiller. Ahmet Davutoğlu’nu yerinden etmeye çalışanlardır…

Kabiller koltuğunu hiçbir zaman bırakıp gitmezler. Yüzde 49.5 oy aldığı dönemde bu milletin arasına fitne girmesin diye Başbakanlık koltuğundan ayrılan bir insan Kabil olamaz. 

Habil kardeş kavgası başlamasın diye koltuğundan fedakarlık eden Kabil koltuk için kardeş kavgası başlatandır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması, Kabil-Habil meselesini toplumun anlaması açısından da önemli. Bunu milletimiz görüyor ve takdir edecektir.

Fedakarlık eden mi, fitne çıkarmak için her türlü kötülüğü yapan mıdır Kabil olan? Bunu toplumun vicdanına bırakmak lazım. Bu hikayeyi bugün toplumun daha iyi anladığına inanıyorum.

Davutoğlu’nun Başbakan olduğu ilk günden itibaren kıskançlık yapanlardır Kabiller. 2015 döneminde Sayın Başbakan ile beraber çalıştık. Milletvekili olarak da başbakanlığı döneminde de… Memleketin en zor dönemleriydi. Yüzde 49.5 oy almış bir Başbakan olarak bu memleket sıkıntıya girmesin diye koltuğunu bırakmayı seçti.

Sayın Davutoğlu özellikle 2015 döneminde herkesi kucakladı. Partinin içinde kimseye sırtını dönmedi. Ancak Davutoğlu yine de koltuğundan edildi Kabiller tarafından. O günden sonra da AK Parti’nin bereketi kaçtı. Her geçen gün de kötüye gidiyor. Kardeş kavgası çıkaran kişiler de bellidir.  2015’te hendek operasyonları yapılırken memleketin en zor döneminde koltuk kavgasına düşenlerdir Kabiller. Fitne çıkaranlardır…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz