Ana SayfaTürkiyeHadsiz kimsin sen! Erdoğan'a racon tartışmasında Şamil Tayyar Mehmet Uçum'a çok sert...

Hadsiz kimsin sen! Erdoğan’a racon tartışmasında Şamil Tayyar Mehmet Uçum’a çok sert daldı

Ayhan Sefer Üstün’ün Halk TV’de dün katıldığı yayında “Saray’daki Sorosçular” tartışması büyük bir başlık oluşturmuştu. Barış Terkoğlu’nun “Şamil Tayyar ‘Sorosçu’ diyerek Mehmet Uçum’u mu kastediyor?” sorusuna Ayhan Sefer Üstün, “Muhtemelen evet” diye yanıt vermiş, yeni bir tartışmaya kapı aralamıştı.

Hem Şamil Tayyar’ın “50 artı 1 sistemini getirenler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tuzak kurdu” çıkışı hem de Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün Mehmet Uçum hakkındaki “Mehmet Uçum Erdoğan’a sanki racon kesti. 50+1’i eleştirenleri milletten önce kendini düşünmekle suçladı” sözleri büyük ses getirdi.

Başkanlık sistemini yolunu açan anayasa değişikliğini hazırlayan ekipte etkin şekilde yer alan Mehmet Uçum, kendisi hakkındaki tartışmalar hakkında şu açıklamayı yapmıştı:
“Türkiye’yi değil kendilerini düşünenler, ülke karşıtılığını iş edinenler, hakkımda “sorosçuluk yalanı” yayma peşindeler. Ne yaparsanız yapın 2007 ve 2017’de iki kez halk tarafından kabul edilmiş Türkiye’nin sosyolojik ve siyasi istikrarının güvencesi 50+1 kuralından halk vazgeçmez.”

Cumhurbaşkan Erdoğan’a tuzak kuranları “Soros uzantıları” olarak niteleyen Şamil Tayyar, son açıklamasında bu kez doğrudan Mehmet Uçum’u hedef alarak şunları söyledi:

‘Soros’ dedik, ses Uçum’dan geldi. Hak etmediği koltuktan, koltuk sahibi olmayanları ‘kendini düşünmekle’ suçluyor. Cüretkâra bak. ‘Asla değişmez’ diyerek Cumhurbaşkanımızı da tehdit ediyor. Hadsiz, kimsin sen!

Ayhan Sefer Üstün ne demişti?

Erdoğan’a racon mu kesiyor?

Medya Notu’na Uçum’un sözlerini değerlendiren Ayhan Sefer Üstün, “50+1’den duyduğu rahatsızlığı Temel Karamollaoğlu ile görüşmesinde dile getiren ve bunun yanlış oluğunu ifade eden bizzat Sayın Erdoğan’ın kendisidir. Mehmet Uçum mesajında Erdoğan’a racon mu kesiyor?” ifadelerini kullandı.

Üstün, “Bahçeli de hatırlarsanız 50+1 hakkında direkt Erdoğan’ı eleştirmek yerine Cemil Çiçek üzerinden Beştepe’ye mesaj yolladı. Ama görüyoruz ki Erdoğan’ın danışmanı bu hassasiyeti dahi gözetmek gereği duymadan direkt olarak Cumhurbaşkanı’nın kendisine hitap ediyor. Bu cesareti nereden alıyor? Şunu unutmayalım. 50+1’in hatalı olduğunu söyleyen sayın Erdoğan’dır” dedi.

Ayhan Sefer Üstün, “Mehmet Uçum görülüyor ki Erdoğan’a sanki racon kesti. 50+1’i eleştirenleri milletten önce kendini düşünmekle suçladı. Kim ne kadar isterse istesin buna halkın izin vermeyeceğini söyleyerek, sayın Erdoğan’a doğrudan bir mesaj gönderdiği anlaşılıyor” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri