Ana SayfaTürkiyeHakan Albayrak: Fenalıkları yapanlar 'bizimkiler' diye sineye mi çekeceğiz?

Hakan Albayrak: Fenalıkları yapanlar 'bizimkiler' diye sineye mi çekeceğiz?

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi, yazar Hakan Albayrak, kişisel blogunda “Buraya nereden geldik” başlığıyla kaleme aldığı yazısında Türkiye’nin geldiği noktayı eleştirdi.

Albayrak: “Senelerce AK Parti’nin içinde veya yanında aşk ve şevkle yer almış olup da gelinen bu noktada derin bir hayal kırıklığı yaşayanlar “Ne yapacağız?” diye soruyor. Evet, ne yapacağız? Üzülmekle, hayıflanmakla mı kalacağız? Yapanlar ‘bizimkiler’ diye fenalıkları sineye mi çekeceğiz? Sırf ‘ötekiler’ yapınca mı karşı çıkacağız fenalıklara?” dedi.

“16 Temmuz 2016 sabahı itibarı ile yepyeni bir Türkiye inşa edebilirdik. Özgürlük ve adaletin alabildiğine yükseldiği yepyeni bir Türkiye. Sahici bir demokrasi. Hukuk devleti gibi bir hukuk devleti.” diyen Albayrak’ın yazısından bazı satır başları şöyle:

“AK Parti esasen bunlar için yola çıkmıştı ve -elhak- bu istikamette çok önemli adımlar attı, çok büyük hizmetlerde bulundu. Ne var ki bir müddettir başka bir istikamette yürümeyi tercih ediyor. Özgürlük ve adaletle ilgili sorunların çözümünü temsil etmekte iken o sorunları temsil eder hale gelmeyi yakıştırdı kendine. Bilhassa 15 Temmuz’dan sonra iyice yakıştırdı. Parti devleti anlayışına dayanan ve resmi ideolojiye mugayir hareketleri ‘kriminalize’ ederek hukuku siyasallaştıran eski düzeni farklı bir şekilde yeniden üretmeyi, her türlü muhalif görüşe tahammülsüzlüğü ve zaman zaman bunları -tabii ki başkaca gerekçeler ileri sürerek- soruşturma/kovuşturma/hapis ile bastırma yoluna gitmeyi, kendi saflarından gelen iyi niyetli eleştirilere bile ihanet damgası vurmayı, düşünce ve ifade özgürlüğünün alanını türlü çeşit yollarla -mesela medyada tekelleşme yoluyla- daraltmayı ve terörle mücadelede kurunun yanında yaşı da yakmayı huy edindi. Üstelik, eski Türkiye’nin ‘rantiye’ düzenini de yeniden üretti. Hiçbir nasihat, tavsiye, itiraz ve ikaz kâr etmedi; dönmedi ve döneceğe benzemiyor bu yoldan”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz