Ana SayfaTürkiyeHakan Albayrak: Türkiye’nin dertlerine derman olacak kadro

Hakan Albayrak: Türkiye’nin dertlerine derman olacak kadro

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu Üyesi ve Yazar Hakan Albayrak, kişisel blogunda kaleme aldığı yazısında, partisinin geçtiğimiz günlerde belirlenen Başkanlık Kurulu ve Politika İzleme Kurulu hakkında değerlendirmelerde bulundu. İşte Albayrak’ın yazısından bazı satır başları:

“Türkiye’nin dertlerine derman olacak kadro”

Kurulların belirlendiği toplantıda ben de vardım. Göreve getirilen arkadaşlarımızda soylu bir telaş gördüm. Memleketin dertlerine bir an evvel derman olma, en azından derman gösterme telaşı. Ortak motivasyon: Kısır tartışma tuzağına düşmeyip millete doğru dürüst bir vizyon sunmak. ‘Evet, bunlar Türkiye’yi yönetebilir, Türkiye’nin dertlerine derman olabilir’ dedirtmeye aday bir kadro bu. Allah utandırmasın

“Yakında kamuoyuyla paylaşacaklar”

Türkiye’nin, demokratikleşme meselelerini çözmüş, toplumsal yaralarını sarmış, her türlü ötekileştirme ve aidiyet sorunlarını ortadan kaldırmış müreffeh ve huzurlu bir ülke olmasını” amaç edinerek yola çıkan Gelecek Partisi’nde Başkanlık Kurulu ve Politika İzleme Kurulu belirlendi (İsimler için bkz. gelecekpartisi.net). Bilgi, yetenek ve tecrübeleriyle temayüz eden hukukçular, ekonomistler, diplomatlar, eğitimciler, sivil toplumcular vs, vs, vs… Farklı ideolojik ve siyasi cenahlardan gelip yukarıda mezkûr çerçevede buluşma basiretini gösteren idealistlerin Ahmet Davutoğlu liderliğindeki A Takımı. Nasipse önümüzdeki günlerden itibaren bu kurulların üyeleri (genel başkan yardımcıları, genel sekreter ve “gölge bakanlar”) ülkemizin güncel meselelerini masaya yatırarak, hangi meseleyle ilgili ne yapılması / yapılmaması gerektiğine dair mülahazalarını kamuoyuyla paylaşacaklar.

Yazının tamamı için;

https://yazihane2020.blogspot.com/2019/12/gayret-kemerini-kusanmak.html

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz