Ana SayfaTürkiyeHakan Albayrak'ın acı günü! Kayınpederi Emir Fazlagiç hayatını kaybetti

Hakan Albayrak’ın acı günü! Kayınpederi Emir Fazlagiç hayatını kaybetti

Gelecek Partili Hakan Albayrak'ın kayınpederi Emir Fazlagiç hayatını kaybetti. Albayrak kayınpederinin Saraybosna'da hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hakan Albayrak’ın kayınpederi Emir Fazlagiç hayatını kaybetti. Albayrak kayınpederinin Saraybosna’da hayatını kaybettiğini duyurdu.

İşte Hakan Albayrak’ın o mesajı…

“İnna lillah ve inna ileyhi raciun Sevgili kayınpederim ve dava arkadaşım Emir Fazlagiç bu gece Saraybosna’da vefat etti. Allah Azze ve Celle’nin rahmeti, mağfireti üzerine olsun.”

Gelecek Partisi kurucularından Hakan Albayrak’ın Emir Fazlagiç’ten bahsettiği geçmiş yazılarından bir bölüm aktarıyoruz…

araybosna”nın İskenderiye semtinde bir zamanlar kocaman bir Osmanlı camisi vardı. Tito rejimi o camiyi yıktı ve yerine kocaman bir spor salonu yaptı. Saraybosnalı Müslümanlar, şehrin camilerinin dolup taştığı bayram sabahlarında, bu spor salonunu ”ek namazgâh” olarak kullanıyorlar. Geçen hafta Kurban Bayramı namazı için salonu dolduran binlerce Boşnak arasında Emir Fazlagiç de vardı. “Namazı huşû içinde kıldık, Efendiya Smayiç”in hutbesini coşkuyla dinledik, birbirimize muhabbetle sarılıp bayramlaştık. Kalbim mutlulukla doluydu” diye anlatıyor Emir Bey. Ne var ki çok kısa sürmüş bayram saadeti. Kula Fazlagiça”dan gelen bir telefon, dünyayı adeta başına yıkmış: “Emir, Emir, camimiz yanıyor!”

Söz yine Emir Bey”de: “Haberi aldığımda ölmek istedim. Babamı katlettiler, ailemden ve akrabalarımdan onca insanı katlettiler, ama zulme doymadılar; gözümün nuru olan camimi de elimden aldılar. Niçin, ne adına? Normal insanlar olduğumuz için vahşet bizi hep şaşırtıyor… Ailem ve dostlarımla konuşmak iyi geldi, kötü düşüncelerden kurtulup ”bir şeyler yapmalıyım” dedim. Kula”ya gitmeye karar verdim. Toparlanıp hemen yola koyuldum. Köye varıp minarenin sapasağlam yerinde durduğunu uzaktan görünce öyle sevindim ki, kalbim neredeyse kanatlanıp uçacaktı. Minareye güçleri yetmemiş alçakların!… Köyde akrabalarla biraraya geldik. Hiçbiri ağlamıyordu. Gözlerinde yaş değil öfke ve kararlılık vardı. ”Camimizi tekrar yapacağız ve bu topraklardan asla vazgeçmeyeceğiz” diye birbirimize söz verdik, yeminler ettik. Sağ olsunlar, devlet adamları da bizimle beraber olduklarını göstermek için köye gelmişlerdi. Türkiye Büyükelçisi de oradaydı ve cami inşaatı için destek sözü verdi. Allah”ın izniyle güzel camimiz yeniden yükselecek ve Kula Fazlagiça daima Müslüman yurdu olarak kalacak.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri