Ana SayfaTürkiyeHakan Albayrak'tan çok konuşulan Erdoğan itirafı: Pişmanım

Hakan Albayrak’tan çok konuşulan Erdoğan itirafı: Pişmanım

Karar yazarı Hakan Albayrak twitter’da, 17-25 Aralık sürecinde katıldığı programda Erdoğan’a soru sormak yerine iltifat etmesini bugün geriye dönüp baktığında yanlış bulduğunu itiraf etti. Hakan Albayrak, “Bunu Erdoğan’ın yüzüne karşı ve hele öyle bir programda yapmamalıydım” dedi.

Dün twitter’da Hakan Albayrak’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan itirafları konuşuldu.

Hakan Albayrak: Erdoğan’a duyduğum minneti o şekilde ifade ettiğime pişmanım

Albayrak, “17/25 Aralık sürecinde Erdoğan’ın yanında militanca durmakla çok iyi ettim, ama bu militanca yandaşlığı Erdoğan’a gazeteci sıfatıyla soru sormam için çıkarıldığım bir TV programına taşımam tabii ki yanlış ve sevimsizdi. Şunu da söylemeliyim ama: Yeri ve şekli uygun düşmediyse de, o iltifatlar Erdoğan’ın ziyadesiyle hak ettiği iltifatlardı. Evet, üniversitelerdeki kız öğrenciler için istediğimiz başörtüsü takma özgürlüğünün bütün kamusal alan için getirilmesi gibi olağanüstü gelişmeler gerçekten de ‘Ben daha hayal bile etmeden…’ dedirtiyordu bana. Kürt açılımı çerçevesinde atılan bazı radikal -müsbet manada radikal- adımlar, yerli silah sanayiinin inkişafındaki olağanüstü hız, ekonomide kriz gündeminden atılım gündemine geçiş (o zaman öyleydi) vs, vs, vs için Erdoğan ve arkadaşlarına duyduğum minneti o programda o şekilde ifade ettiğime pişmanım ve bundan mahcubiyet duyuyorum, ama o halet-i ruhiyemde kötü bir şey görmüyorum, iyi şeyler görüyorum. Erdoğan’ı eleştirmeme mani değildi o halet-i ruhiye” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın bugün her zamankinden daha çok eleştirdiğini dile getiren Albayrak, Erdoğan’ın geçmişte arkadaşları ile yaptığı güzel işleri de hayırla andığını söyledi. Albayrak paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün yaptığı işlerden güzel bulduklarımı da öpüp başımın üstüne koyuyorum. Hal böyle olunca, Erdoğan’a ‘kategorik olarak’ karşı çıkanlar ve herkesin de öyle yapmasını isteyenler bana -o TV programını filan öne sürerek- her halükarda ‘Hadi len’ diyorlar. Ben de 27 Nisan ve 17/25 Aralık süreçlerinde, hatta 15 Temmuz’da darbecilerin yanında yer aldıkları halde demokrasi havarisi pozlarına girenlere ‘Hadi len’ diyorum vesselam.

Bunların haricindeki kimselerin söz konusu TV programıyla ilgili iyi niyetli eleştirileri tabii ki başım gözüm üstüne. Öyle olmasaydı bu açıklamaya gerek duymazdım”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz