Ana SayfaTürkiyeHakan Albayrak'tan Sırrı'ya: Bunlar ergenlikse yetişkinlik eksik kalsın

Hakan Albayrak'tan Sırrı'ya: Bunlar ergenlikse yetişkinlik eksik kalsın

Gazeteci yazar Hakan Albayrak, geçtiğimiz günlerde bir podcast yayınında Ahmet Davutoğlu için “ergen imam hatipli” ifadesini kullanan Sırrı Süreyya Önder’e ders verir nitelikte bir yazı yazdı.

Ankara Ekspresi’nde yayımlanan yazıda, “Ahmet Davutoğlu’nun Ortadoğu projeksiyonu ne? Dışişleri Bakanı iken ön ayak olduğu Türkiye-Suriye-Ürdün-Lübnan Yüksek Düzeyli Dörtlü İşbirliği Konseyi’nin projeksiyonu ne idiyse o işte: İnsanlar vizeye ihtiyaç duymadan serbestçe dolaşabilsinler, ticaretin önündeki bütün engeller ve kısıtlamalar kalksın, halklar kaynaşsın ve ülkeler beraberce kalkınsın. (“Arap Baharı”nın Suriye’de kışa dönmesi ve Lübnan’ın da bundan etkilenmesi yüzünden mezkûr konseyin rafa kalkması herhalde Davutoğlu’nun suçu değil.)

Ahmet Davutoğlu “bölge” (Doğu ve Güneydoğu Anadolu) meselesine nasıl yaklaşıyor? “Umut, Doğu Ve Güneydoğu Anadolu’da da parlayan bir güneş gibi yükselecek. Diyarbakır, Mardin, Şırnak, Hakkari, İstanbul, Ankara’ya aynı ölçüde huzur, emek, üretim ve istikbal davası hakim olacak” şeklinde yaklaşıyor.

Ahmet Davutoğlu’nun Kürt meselesine “kamuoyu tarafından da bilinen yaklaşımı” nasıl? Şöyle: “Kürt Açılımı”nın önde gideni oldu ve “Çözüm Süreci”ne sonuna kadar bağlı kaldı. Ayrıca Irak Kürdistanı Bölge Yönetimi ile yakınlaşmanın da önde gideni oldu ve Suriye Kürtlerinin sorunlarının çözülmesi için çaba sarf etti. Şimdi de Gelecek Partisi Genel Başkanı olarak Kürtlerin (de) hakkını hukukunu savunuyor.” ifadelerini kullandı.

Albayrak, “Bunlar ergenlikse yetişkinlik eksik kalsın.” diyerek, Önder’e ders niteliğinde bir cevap verdi. Yazının tamamına şu linkten ulaşılabilir.

https://www.ankaraekspresi.com/haber-kurt-meselesi-ve-ergenlik-2635

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz