Ana SayfaTürkiyeHakan Atilla neden istifa etti? Cüneyt Özdemir açıkladı

Hakan Atilla neden istifa etti? Cüneyt Özdemir açıkladı

Hakan Atilla neden istifa etti belli oldu. Cüneyt Özdemir, Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul'dan neden istifa ettiğini açıkladı.

Hakan Atilla neden istifa etti belli oldu. Hakan Atilla’nın Amerika’da hapiste tutulduğu dönemde İran’a yaptırım ve Halk Bank davasını yakından takip eden ve Hakan Atilla ile arkadaşlık kuran Cüneyt Özdemir, Hakan Atilla’nın Borsa İstanbul’dan neden istifa ettiğini açıkladı.

Hakan Atilla’ya yakınlığıyla bilinen Cüneyt Özdemir, olayın iç yüzünü anlattı. 

Hakan Atilla neden istifa etti?

Cüneyt Özdemir gündemi sarsan istifa haberiyle ilgili “Hakan Atilla istifa etti etmesine ama herkes ne olduğunu merak ediyor. İstifa mı etti, görevden mi alındı, yoksa kendi tercihi miydi? Başkasının isteğiyle mi oldu? Pek çok spekülatif habere imza atılıyor. Biden yönetimine bir jest mi yapıyor Erdoğan yönetimi? Şu andaki yönetimle mi anlaşamıyordu o yüzden mi istifa etti? Pek çok spekülasyon var” ifadesini kullanan Özdemir, “Ben size birinci kaynaktan söyleyeyim” şeklinde konuştu.

Bilgiyi ilk kaynaktan aldığının altını çizen Cüneyt Özdemir. şu ifadeleri kullandı:

“Atilla’nın istifası kuşkusuz önemli. Ama aslına bakarsanız Halk Bankası davası ile ilgili yorumlar yapılıyor. Hiçbir alakası yok. Tamamen Borsa’nın idaresi ile ilgili teknik konulardaki bir anlaşamama üzerine alınan bir karar bu. Atilla ilk günden beri devlet ciddiyetini ve namusunu koruyan bir isim. Hiçbir zaman spekülatif bir açıklama yapmadı. Hem Halk Bankası davasında hem de sonraki süreçte üzerine düşeni hakkaniyetle yaptığını düşünüyorum. Yolu açık olsun” dedi.

İstifanın ardından döviz yükseldi

Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla’nın istifasıyla dövizde yükseliş gözlendi. Dolar/TL kuru 7.67’i görürken, euro/TL kuru ise 9’un üzerine çıkarak 9.09’a yükseldi. Güne 7.54 seviyelerinde başlayan dolar/TL kuru Hakan Atilla’nın istifasıyla 7.67’i gördü.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri