Ana SayfaTürkiyeHakan Atilla'nın avukatından Instagram mesajı

Hakan Atilla’nın avukatından Instagram mesajı

ABD’de Reza Zarrab nedeniyle FETÖ’cülerin de dahil olduğu davada haksız şekilde tutuklanan ve hapis yatan Hakan Atilla hakkında bir sosyal medya açıklaması geldi. Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın avukatı, yaşanan süreçte müvekkilinin sosyal medyadan açıklama yapmadığını sadece Instagram hesabının olduğunu belirtti.

Türkiye’ye dönen eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın suçsuz olduğu gerekçesiyle New York Temyiz Mahkemesine açtığı dava sürüyor. Avukatı Halil Uzun, dava süreciyle ilgili VOA Türkçe’ye yaptığı açıklamada, ”Temyiz sürecini itinalı bir şekilde takip ediyoruz. Bu davanın lehimize sonuçlanması itibarımızdır” dedi.

Avukat Uzun, sözlü temyiz duruşmasının Ekim ayı sonunda gerçekleşmesini beklediklerini belirtti.

Hakan Atilla’nın avukatından Instagram açıklaması

Hakan Atilla’nın avukat Uzun, ”Bilindiği üzere müvekkilim Mehmet Hakan Atilla yurda dönmüştür. Ancak temyiz aşamasında bulunan dava devam etmektedir. Temyiz süreci, ilk derece mahkemesinin kararının bozulmaması amacıyla itinalı bir şekilde takip edilmektedir. Sözlü duruşmanın Ekim sonu yapılması beklenilmektedir. Kesin tarih henüz belirlenmemiştir. Temyiz sürecinin hukuken sağlıklı şekilde sonlanması bakımından gereken yorumlar ve savunmaların mahkeme nezdinde yapılması hususuna dikkat edilmektedir. Bu çerçevede müvekkilim Mehmet Hakan Atilla tarafından bu aşamada ve özellikle sosyal medya aracılığı ile açıklama ve yorumlar yapılmadığını da kamuoyu ile paylaşmak isteriz. Mehmet Hakan Atilla’nın sadece bir Instagram hesabı vardır. Bu süreç içerisinde kendisi bu hesabından da bir davayla ilgili açıklama ya da yorum yapmayacaktır” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz