Ana SayfaTürkiyeHakan Çelik: Bir oy, bir oydur

Hakan Çelik: Bir oy, bir oydur

Posta yazarı Hakan Çelik, sosyal platformlarda 31 Mart seçimleri ile ilgili çok çarpıcı mesajların verildiğini yazdı.

Çelik, ‘Geleceğimizi seçiyoruz’ başlıklı yazısında, Türkiye’deki seçimlerin ülke için önemli olduğunu ve bütün vatandaşların gidip vatandaşlık görevlerini yerine getirmeleri gerektiğini savundu. Çelik’e göre, cumhurbaşkanının seçimleri beka meselesi olarak nitelendirmesinin altında yatan nedeni anlamakiçin biraz çevreye bakmak gerekir.

Hakan Çelik’in yazısının tamamı şöyle:

Twitter ve diğer online mecralarda geleceginisec.com adresinden paylaşılan videolar karşıma çıktı. Çok çarpıcı mesajlar verilmiş. Hayatta birçok şeyin seçimlerimizle şekillendiği vurgulanmış.

Gerçekten de Türkiye’de her seçim ülkemizin geleceğini belirleme adına kritik önemde. “Nasıl olsa benim bir etkim olmaz” diye düşünemeyiz. Hepimiz gidip vatandaşlık görevimizi yerine getireceğiz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sıklıkla bu seçimlerin bir beka meselesi olduğunu vurguluyor. Kamuoyu ve vatandaşlarımızın bir bölümü “Sadece yerel yönetimler değişecek, bunun ülkenin geleceğine nasıl bir etkisi olabilir?” diye düşünebilir.

Aslında Cumhurbaşkanı’nın ne demek istediğini anlamak ve ortada duran risklerin ne olduğunu anlamak için biraz çevreye bakmak gerek. Irak, ABD işgalinden sonra üçe bölündü. Suriye daha fazla parçaya ayrılmak isteniyor.

ABD en son Golan’ı İsrail toprağı sayan kararıyla ülkenin taksimini resmen onaylamış oldu. Washington’ın bir taraftan da ülkenin kuzeyinde bir PKK devleti yaratmak istediğini artık herkes gördü.

Bunlar yaşanırken Türkiye bir taraftan da Doğu Akdeniz’de Yunanistan, İsrail ve Kıbrıs Rum Kesimi tarafından küçük bir alana hapsedilmek isteniyor. Büyük tehditlerle karşı karşıya olan Ankara, kendi güvenliğini sağlamak için S-400 hava savunma füzeleri satın alıyor.

Bunu gerekçe gösteren ABD, hem ekonomik ambargo hem de F-35 uçaklarının verilmemesi seçeneklerini masada tutuyor. Türkler Avrupa’ya ekonomik ve kültürel açıdan büyük katkı sağlıyor olmasına rağmen yaşlı kıtanın muhafazakârları ve aşırı sağcılar, olup biten olumsuzlukların faturasını Türklere ve Müslümanlara kesme eğilimindeler.

Bu gelişmelerle Türkiye’nin Avrupa’daki yolu da tıkanmak isteniyor. Uluslararası derecelendirme kuruluşları Türkiye’nin kredi notunu kabul edilemeyecek seviyede düşük tutuyor.

Avrupa’da birçok ülkeden çok daha iyi durumda olmasına rağmen sanki her an felakete sürüklenecekmiş bir gibi izlenim yaratılmaya çalışılıyor, yatırımcı korkutuluyor. Listeyi uzatmak mümkün…

Her yerde önü kesilmek, eli kolu bağlanmak istenen bir Türkiye var. Cumhurbaşkanı’nın sıklıkla tekrarladığı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de tam destek verdiği “beka sorunu” işte bu nedenle hepimizin geleceği ve güvenliği için hayati önemde.

O nedenle hangi görüşten, hangi inanç ve etnik kökenden olursak olalım 31 Mart’ta geleceğimizi seçtiğimizi unutmayalım, mutlaka sandığa gidelim, oyumuzu kullanalım.

Haber: Hatice Çakmakçı

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz