Ana SayfaMagazinHakan Taşıyan taburcu oldu! Hakan Taşıyan'ın hastalığı ne?

Hakan Taşıyan taburcu oldu! Hakan Taşıyan’ın hastalığı ne?

Hakan Taşıyan taburcu oldu! Hakan Taşıyan'ın hastalığı ne? Ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan 7 ay süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hakan Taşıyan taburcu oldu! Hakan Taşıyan’ın hastalığı ne?
Ünlü şarkıcı Hakan Taşıyan 7 ay süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

Hakan Taşıyan taburcu oldu

Arabesk müziğin sevilen ismi Hakan Taşıyan, Ankara Şehir Hastahanesinde gördüğü tedavi sonrası taburcu oldu. Kısa süre önce karaciğer ve böbrek nakli olan Taşıyan’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Taburcu olmadan önce sağlık durumu hakkında bilgi veren Hakan Taşıyan, “Gün geçtikçe iyiye gidiyorum. En kısa zamanda tekrar yeni bir sayfayla sevdiklerimle birlikteyim inşallah. Sürekli kontrole gelip gidiyorum. Birkaç ay sonra, yaza daha iyi olacağım. Arayan soran herkese, bütün sevdiklerime, sanatçı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi

Ünlü şarkıcı geçirdiği bu uzun ve zor süreçte tedavisini gerçekleştiren Ankara Şehir Hastanesi’ndeki sağlık çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Hakan Taşıyan’ın hastalığı ne

Hakan Taşıyan, Ankara Şehir Hastanesi’nde 7 ay önce Siroz ve böbrek yetmezliği tanısıyla tedavi görmeye başladı. Bir kadavradan alınan karaciğer ile 4 Mart’ta karaciğer nakli olan Taşıyan, kardeşi Sinem Saraçoğlu’ndan alınan böbrek ile de 9 Mart’da böbrek nakli oldu.

Ünlü şarkıcının Ankara Şehir Hastanesi’nde gerçekleşen tedavisinin ayrıntılarını, Ankara Şehir Hastanesi Organ Nakli Mesul Müdürü Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı paylaştı. Hakan Taşıyan’ın hastaneye geldiğinde karnında şişlik olduğunu ve diyalize girdiğini söyleyen Bostancı, hastanenin Organ Nakli Konseyi’nin durumu değerlendirdiğini ve karaciğer ile böbrek naklinin birlikte yapılması kararını aldığını söyledi.

Daha sonra gerçekleşen süreci anlatan Prof. Dr. Erol Bostancı, “Canlıdan nakil için organ hazırlıklarına başladık. Ama karaciğer için uygun organ bulamadık. Kız kardeşi böbrek için uygun bulundu. Daha sonra kadavradan karaciğer beklemeye başladık. İzmir’den bir organ çıktı. Devletimizin sağladığı uçakla oraya gidildi ve organ alındı. İlk önce karaciğer naklini, 5 gün sonra da böbrek naklini yaptık. Ekibin tedavisi sayesinde şu anda her iki organı da çalışıyor. Şehir hastanemizin ilk kombine organ nakli yapılan hastası Hakan Bey şu anda diyalize girmiyor ve iyi bir durumda. Eşi, bu sabah şarkı söylemeye başladığını söyledi.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri