Ana SayfaTürkiyeErdoğan 2021’e daha kötü başlayamazdı! İşte o büyük hatası

Erdoğan 2021’e daha kötü başlayamazdı! İşte o büyük hatası

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu mankeni açıklamasıyla yeni yıla kötü bir başlangıç yaptı.

Sözcü bugün hem gazetecilik açısından hem de toplumsal barış için son derece kusurlu bir manşetle çıktı okurlarının karşısına. Malum Ayasofya manşeti hiç olmadı. AK Parti’nin ve Erdoğan’ın bunun üzerinden Sözcü’yü eleştireceği çok belliydi. Ancak sinirlerine hakim olamayan Erdoğan yeni yıla çok kritik bir hatayla ‘merhaba’ dedi.

CHP’de yer alan başörtülü kadınlara ‘konu mankeni’ diyen Erdoğan hem başörtülü kadınları incitti hem de muhalefeti tek başına birleştirmeyi başardı.

Gelecek Partisi’nden CHP’ye, Meral Akşener’den Kılıçdaroğlu’na bütün bir muhalefet tek ses oldu. Erdoğan’ın başortülü kadınlara ‘konu mankeni’ demesini eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin en deneyimli siyasetçilerinden biri. Yeni yıl yepyeni umutlar ve yeni imkanlar da demek aynı zamanda. Ancak Erdoğan yeni yıla kendi kalesine attığı golle başladı.

Sözcü’nün Ayasofya’nın açılışını 2020 için ‘felaket’ kategorisinde değerlendirmesi çok büyük bir hatayken Erdoğan bu pası golle neticelendirmek yerine ‘konu mankeni diyerek adeta kendi kalesine gol atmış oldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri