Ana SayfaMagazinHaktan kimdir? Şarkılar Bizi Söyler Haktan aslen nereli, kaç yaşında? Haktan şarkıları

Haktan kimdir? Şarkılar Bizi Söyler Haktan aslen nereli, kaç yaşında? Haktan şarkıları

Haktan kimdir? Haktan, her hafta pazartesi günleri Kanal D’de ekrana gelen Şarkılar Bizi Söyler programına konuk oluyor. Coşkun Sabah şarkılarının söyleneceği programda eğlenceli anlar yaşanıyor. Peki, Şarkılar Bizi Söyler Haktan aslen nereli, kaç yaşında? Haktan şarkıları…

Haktan kimdir?

Haktan Canevi 14 Kasım 1973’te İzmir’de doğdu. Annesi keman virtüözü ve TRT sanatçısı Nursal Ünsal Canevi, babası kânun sanatçısı Ahmet Canevi’dir.

Beş yaşındayken radyoda dinlediği ve ezberlediği Rodrigo’nun gitar konçertosunu babasına mırıldanması sonrasında, babasının kendisine aldığı gitarla müziğe başlayan Haktan Canevi, yedi yaşında TRT Çocuk Korosu’na girdi. Dokuz yaşına geldiğinde annesiyle birlikte profesyonel olarak sahne almaya başladı. Kendisini bu yüzden ‘yorumcu ve sahne sanatçısı’ olarak tanımlıyor; sahneden aldığı hazzı televizyon ve stüdyo çalışmalarından almadığını belirtiyor. Bu yüzden albüm yapma fikrine yıllarca sıcak bakmadı ve sahne çalışmalarına devam etti.

İlk albümü” YORUMLAR ”2006’da dinleyicileriyle buluştu. Bu albümden ‘Bekleme Artık’ ve ‘Arapsaçı’ kliplendirildi. Kendine has, alışılmadık yorumuyla müzik camiasında tartışma konusu, oldu. Müziği hissettiği şekilde, kalıplara bağlı kalmadan yorumladı. İlk albümünden sonra pek çok televizyon programına konuk olarak canlı yayında şarkılar söyledi.

2013’te Müslüm Gürses anısına hazırlanan ‘Baba Şarkılar’ albümünde ‘ Bir Mânâ Var’ isimli şarkıyı yorumladı. Kısa bir süre sonra bu şarkının klibi yayınlandı. Aynı yıl Babadır Tatlıöz’ün single projesi dâhilinde ‘Bir Ben Bir İstanbul’ ve ‘Mahşer Yeri’ isimli iki şarkıyı yorumladı. ‘Bir Ben Bir İstanbul ” kliplendi ve müzik kanallarında yayınlandı. Müslüm Gürses ‘Baba Şarkılar II’ isimli albümde ‘Unuttum’ isimli şarkıyı seslendirdi.

2014 Haziran da babasına ithaf ettiği maxi single çalışması ”CANEVİ’MDEN” yine farklı bir konsept ve tarzda dinleyicileriyle buluştu. Eşi ve menajeri İlknur Canevi ile Haktan’ın beraber yaptığı Hayat Dolu Çocuklardık ‘şarkısının klibi sanatçının, çocukluk anılarının yansımasıyla müzik severlerle buluştu.

Haktan şarkıları

Haktan’ın Bekleme Artık, Birini Seviyorum, Bakma Bana Öyle, Hatıran Yeter, Kapın Her Çalındıkça, Yalan Olmaz, Ağlayamıyorum, Seninleyim, Tanıyamadım, Zülüf, Nazar, Yenildik, Kaybolan Günler, Ateş Donar Su Yanar, Batık Gemi ve Bir Mana Var Gözlerinde gibi birçok önemli şarkısı bulunmaktadır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,683TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri