Ana SayfaTürkiyeEski ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu'ndan Gergerlioğlu tepkisi: Meclis zayıflarsa millet zayıflar

Eski ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’ndan Gergerlioğlu tepkisi: Meclis zayıflarsa millet zayıflar

İmam Hatipliler Derneği ÖNDER’in eski genel başkanı Halit Bekiroğlu, HDP’ye açılan kapatma davası ve Gergerlioğlu’na yapılanlara tepki gösterdi.

İmam Hatipliler Derneği ÖNDER’in eski genel başkanı Halit Bekiroğlu, HDP’ye açılan kapatma davası ve Gergerlioğlu’na yapılanlara tepki gösterdi. Meclis’in milletin iradesi olma özelliğine vurgu yapan Halit Bekiroğlu “TBMM’nin anlamına halel getirecek her görüntü millet iradesinin zayıflamasına neden olur” dedi. Bilindiği gibi HDP vekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sabah saatlerinde Meclis’te gözaltına alındığı haberleri geldi.

Bahçeli Gergerlioğlu için ne demişti?

Ömer Faruk Gergerlioğlu, vekilliğinin düşürülmesini protesto ederek Meclis’ten çıkmama kararı almıştı. Bunun üzerine çok sert tepkiler gösteren MHP lideri Bahçeli şu ifadeleri kullanmıştı:

“TBMM’de yer yatağı sermek demokrasiye sürülmüş kara bir lekedir. Yer yatağı derhal kaldırılmalı, milletvekilliği düşürülen kirli şahıs Gazi Meclis’ten behemehâl çıkarılmalıdır.”

Halit Bekiroğlu’nun Meclis vurgusu: Meclis zayıflarsa millet zayıflar

Son bir haftada yaşananların anlamını 2 tweet ile özetleyen eski ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, “15 Temmuz gecesi bir çok şehidimizin acısını yaşamıştık ama beni en çok rahatsız eden TBMM’nin bombalanmasıydı. Çünkü Meclis, eleştirdiğimiz hususlar bile olsa milletin iradesini “topyekün” temsil eden en önemli sembol ve mecradır” dedi.

Bekiroğlu ayrıca “TBMM’nin rolüne, etkisine ve anlamına halel getirecek her görüntü en başta milletin iradesinin zayıflamasına sebep olmaktadır. Parti kapatma meselesinden, milletvekillerinin nahoş biçimde meclisten çıkartılmasını bu gözle değerlendirmek gerekir. TBMM zayıflarsa millet zayıflar” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri