Ana SayfaTürkiyeRuhsar Pekcan'ı istifaya sürükleyen dezenfektan skandalından çok daha pis kokular gelmeye başladı

Ruhsar Pekcan’ı istifaya sürükleyen dezenfektan skandalından çok daha pis kokular gelmeye başladı

Ruhsar Pekcan'ın eşine ait şirketten bakanlığa milyonluk dezenfektan alması büyük skandal yaratmış, Pekcan istifa etmişti. Dezenfektanların bozuk olduğu ortaya çıktı.

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın eşine ait şirketten bakanlığa milyonluk dezenfektan alması büyük skandal yaratmış, Pekcan istifa etmişti. Şimdi o dezenfektanların bozuk olduğu ortaya çıktı.

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın dezenfektan skandalında yeni gelişme yaşandı. Pekcan’a ait Karon Mühendislik ve Nanoksia Biyoteknoloji adlı şirketin, bozuk malları yeniden piyasaya sürdüğü ortaya çıktı.

Görevinden alınan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a ait Nanoksia adlı şirketin, kendi bakanlığına piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı.

Dezenfektan skandalında yeni bir gelişme daha yaşandı. İsmail Saymaz’ın Halk TV’deki haberine göre, bozuk ürünlerin yeniden piyasaya sürüldüğü belirtildi.

VİDEO İLE ORTAYA ÇIKTI

Piyasadaki en pahalı dezenfektanlardan biri olan Nanoksia’nın Kavacık’taki merkezinde çekilen görüntüler, skandalın sadece bakanlığa yüksek fiyattan satış ile sınırlı kalmadığını ortaya koydu.

Nanoksia merkezinde çekilen videoda, bozulan ve tortu oluşan dezenfektanların süzülerek, yeniden satışa hazırlandığı görülüyor.

“ÇİZGİ OLANLARI ALMA, MANTAR OLMUŞ”

Bozuk dezenfektanları süzen erkek çalışanın, şişe içinde oluşan tortuları yanındakilere tarif ederek “Çizgi olanları alma, onlar mantar olmuş” dediği duyuluyor.
Videoda dezenfektanları süzen kişinin Hasan Pekcan’ın İsmail isimli şoförü, konuştuğu kişinin ise yine Hasan Pekcan’ın Gül isimli sekreteri olduğu öğrenildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri