Ana SayfaTürkiyeHalk TV'yi bastılar! İşte saldırı görüntüleri

Halk TV’yi bastılar! İşte saldırı görüntüleri

Yangın alanından canlı yayın yapan Halk TV ekibine saldırı gerçekleştirildi. Gazeteciler İsmail Saymaz ve Murat Ağırel saldırıya tepki gösterdi.

Yangın alanından canlı yayın yapan Halk TV ekibine saldırı gerçekleştirildi. Gazeteciler İsmail Saymaz ve Murat Ağırel saldırıya tepki gösterdi.

Halk TV’nin orman yangınlarının devam ettiği İçmeler’den yaptığı canlı yayın bir grup tarafından basıldı. Yayın ekibine saldıran gruptan 5 kişi emniyet güçleri tarafından gözaltına alındı.

Muğla’da orman yangınlarından etkilenen İçmeler ilçesinde bir parkta yayın yapan Halk TV ekibine saldırı oldu. Gazeteci Gökmen Karadağ’ın programı sırasında bir grup provokasyon yaptı ve yayına saldırdı.

Karadağ’ın konukları gazeteciler İsmail Saymaz ve Murat Ağırel saldırıya tepki gösterdi. Saymaz, “Kışkırtılmış grupların saldırısı bizi durduramayacak. Gerekirse sabaha kadar burada canlı yayın yaparız” diye tepkisini dile getirdi.

Gazeteci Ağırel ise şunları belirtti:

“Bu gibi durumlarda söylenecek sarf edilecek söz çok az. Buraya dışarıdan arkadaşlar ‘bir saniye biz de konuşmak istiyoruz’ diye girince ben güvenlik güçleri müdahale edecek diye düşündüm.’ biz de birşeyler söylemek istiyoruz’ deyince biz de tabi ki buyurun burası HalkTV zaten. Gelin buyurun oturun konuşalım. Siz de anlatın. Yanlış söylediğimiz ne varsa siz de anlatın dedik. Gruptan bir kişi ‘eğer siz bu yayına devam ederseniz ve söylediklerinizin yanlış olduğunu düşünürsek size bu yayını yaptırmayız’ dedi. Bu iş fikrini beyan etme değil, bir tehdittir. Bu, buradaki gazetecilere tehdittir. Buradaki gazeteciler, vekiller bu tehditlere boyun eğecek insanlar değiller.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri