Ana SayfaTürkiyeHalka tepeden bakan, kibirli siyasetçi uyarısı! Erdoğan'ı Erdoğan yapan Hüseyin Besli'den dobra...

Halka tepeden bakan, kibirli siyasetçi uyarısı! Erdoğan’ı Erdoğan yapan Hüseyin Besli’den dobra eleştiriler

Hüseyin Besli AK Parti eleştirileriyle gündemde. Erdoğan'ın danışmanlığını yapan Hüseyin Besli, AK Parti'de kibirli siyasetçilerin olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında yazılmış en etkili kitabı kaleme alan ve çok uzun yıllardır ona danışmanlık yapan Hüseyin Besli, Akşam gazetesindeki köşesinde partiye sert eleştirilerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminden başbakanlığı dönemine dek uzun yıllar danışmanlığını yapan Hüseyin Besli, Akşam gazetesindeki köşesinde dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Erdoğan’ın hayatını da kaleme alan isimlerden Hüseyin Besli, maddeler halinde kaleme aldığı “Nasıl oluyor da…” başlıklı yazısında AKP’ye de eleştirilerde bulundu.

Hüseyin Besli şunları kaydetti:

“Nasıl oluyor da;

4. Çoğunluğu dindarların ve millicilerin kurduğu, kendilerine isim olarak Adalet ve Kalkınma Partisi’ni tanım olarak da Muhafazakar Demokratlığı alan Ak Parti’de bugün halka tepeden bakan, baskıcı, kibirli, yabancılaşmış (jakoben) kimi siyasetçiler mevki ve makam bulabiliyorlar.

Nasıl oluyor da;

4. Yine Ak Parti iktidarında devlet adına iş gören bazı bürokratlar yaptıkları iş karşılığında muhataplarıyla aldım-verdim ilişkisine (madde içi not: Meselenin bizzat vukuundan çok, böyle bir algının toplumda makes bulması önemli) girmekte beis görmeyerek icrai faaliyet edebilmektedir.

(4. ve 5. madde de anlatılan olguların meydana gelmesinde kuşkusuz Türkiye şartlarında bir iktidar için uzun sayılacak zamanın etkisi vardır, yani sosyoloji kendi kuralları doğrultusunda işlemiştir. Ama bugün karşılaşılan kimi tablolar sadece bu şekilde izah edilemeyecek kadar ciddidir.

Ancak; bütün bu olup bitenler, benim, hâlâ, her namazdan sonra, adalet ve merhamet üzre Ak Parti’nin ve Ak Parti iktidarının ömrünün uzun olması için dua etmeme mani değil.)”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri