Ana SayfaDünyaHamaney: ABD'nin suratına tokadı indirdik

Hamaney: ABD'nin suratına tokadı indirdik

İran’ın Irak’taki ABD üslerini vurarak Kasım Süleymani’nin intikamını alması hala dünyanın 1 numaralı gündem madddesi. İran’ın dini lideri Hamaney, saldırıya ilişkin “ABD’nin suratına tokadı indirdik” yorumunda bulundu.

Hamaney, dron saldırısıyla öldürülen Kasım Süleymani’nin ABD’nin Filistin ve Irak’taki planlarını bozduğunu söyleyen Hamaney, “Büyük değişimler gerçekleşecek” dedi.

Ayetullah Ali Hamaney açıklamalarından satır başları:

Hamaney: Büyük değişimler yaşanacak

Olaylar daha dün yaşandı. Bunlar nasıl unutulabilir. İnancı sağlam olan gençlerimizin çokluğuyla birlikte doğru yolda ilerlemeye devam etmeliyiz. Büyük değişimler gerçekleşecek. Allah bizim yardımımıza geliyor. Şehitlerimiz ve Kasım Süleymani için şunu söylemek istiyorum: Kasım Süleymani’nin şahsı için çok şey söylendi. Şu anda cennette. Öncelikle şehit Süleymani bilge ve cesur bir adamdı. Hiçbir tehlike karşısında gözünü kırpmadan ilerleyebilirdi. Her zaman yaptıklarında bir mantık vardı. Kendisinin devrimle ilgili fikirleri vardı. Devrim her zaman onun önceliği olmuştur.

Süleymani tüm baskıların karşısında duran bir adamdı. Batı’nın, Amerika’nın ve propagandanın karşısında durmayı başardı. Amerikalıların Filistin konusunda planları bardı. Filistin’in unutulmasını, kendi kontrollerinde olmasını istedi. Bu adam Gazze Şeridinde direniş gerçekleştirdi ve İsrail 48 saat içerisinde ateşkes istedi.

ABD, İran Devrimi’nden önce olduğu gibi Irak’ın da kendi kontrollerinde olmasını istemektedirler. Cesur, gözü pek Iraklı gençler ABD’nin karşısında durdular. Kasım Süleymani de kendilerine destek sağladı. Suriye ve Lübnan’da da benzer çalışmalar gerçekleştirdi.

Hamaney: ABD bölgeyi terk etmeli

Süleymani’nin öldürülmesi İran devriminin hala canlı olduğunu gösteriyor. Dün akşam ABD’nin suratına tokat atılmış oldu. ABD’nin varlığı bölgedeki yolsuzluğun kaynağıdır. ABD birlikleri derhal bölgeyi terk etmelidir. Amerika Süleymani’nin elini kesebilir fakat İran buna bacağını keserek yanıt verecek.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz