Ana SayfaTürkiyeAylardır neredeydiniz? AK Parti'den Perinçek'e şok tepki!

Aylardır neredeydiniz? AK Parti’den Perinçek’e şok tepki!

"Rotayı biz çiziyoruz" diyerek AK Parti'ye istikamet tayin eden Doğu Perinçek'e itiraz aylar sonra geldi.

“Rotayı biz çiziyoruz” diyerek AK Parti’ye istikamet tayin eden Doğu Perinçek’e itiraz aylar sonra geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Perinçek’in sözleri için ‘fasa fiso’ dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Kanal42 TV’de yayınlanan Sümen6 programında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında konuştu.

Hamda Dağ Doğu Perinçek çıkışıyla gündem oldu

Hamza Dağ, “AK Parti ile Vatan Partisi’nin ittifakı var mı?” sorusuna, “Böyle bir ittifakımız yok. O arkadaşların bir eleştirisi varsa bir kere doğru değil. Bizim ittifakımız MHP ile. Doğu Perinçek’in bununla alakalı bir ifadesi var bunun üzerinden bir eleştiri getiriyorlarsa o zaman o Perinçek’in kendi kendine yapmış olduğu yorumların bizi bağlar bir tarafı yok. AK Parti’nin Vatan Partisi veya Doğu Perinçek ile bir ittifakı söz konusu değil.” cevabını verdi.

Perinçek’in ‘AK Parti bizim dediğimiz noktaya geldi’ yönündeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Hamza Dağ, “Bunların hepsi fasa fiso. Lafı güzaf. Biz ülkeyi yıllardır yönetiyoruz. Ülkeyi nasıl yönettiğimizi biliyoruz. Yüzde 0 küsur oranlarda olan partilerin yönlendirmesi. Bugüne kadar bunlara cevap verilmediyse kaale alınmadığı için. Vatan Partisi’nin böyle bir ittifakın içindeyiz demesini dikkate almanın bir anlamı yok.” şeklinde konuştu.

Vatan Partisi ve genel başkanı Doğu Perinçek, sık sık iktidarı öven ve AKP’nin kendilerini dinlediğini ileri süren açıklamalarıyla dikkat çekiyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri