Ana SayfaTürkiye'Peygamberimiz Gülen' İtirafçıydı tahliye oldu o fotoğraf bulundu yeniden tutuklandı

‘Peygamberimiz Gülen’ İtirafçıydı tahliye oldu o fotoğraf bulundu yeniden tutuklandı

Daha önce etkin pişmanlıktan yararlanıp itirafçı olan ve tahliye edilen eski Danıştay üyesi Hamza Eyidemir’in bilgisayarından çıkanlar hayret verecek cinstendi. Daha önce FETÖ davalarında itirafçılık yapan Hamza Eyidemir’in FETÖ lideri Gülen’e ait fotoğrafları bilgisayarına ‘peygamberimiz’ başlığıyla kaydettiği ortaya çıktı.

HSYK üyeleri yargılanıyor 

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyelerinin yargılanmasına devam edildi.

Hamza Eyidemir etkin pişmanlıktan faydalanmıştı

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesi tarafından Yargıtay Genel Kurul Salonu’nda görülen duruşmada, itirafçı olarak etkin pişmanlıktan yararlanan ve tahliye olan eski Danıştay Üyesi Hamza Eyidemir hakim karşısına çıktı.

Daha önce usul yönünden savunma yapan Eyidemir, bu duruşmada esasa ilişkin savunmasını tamamladı.

Eyidemir itiraflarını reddetti

Eyidemir savunmasında, itiraf içeren beyanlarını reddetti. Soruşturma aşamasındaki bazı beyanlarının, ifadesini alan savcı tarafından değiştirildiğini öne süren Eyidemir, suçlamaları kabul etmedi.

Daha önce etkin pişmanlıktan yararlanıp itirafçı olan ve tahliye edilen eski Danıştay üyesi Hamza Eyidemir'in bilgisayarından çıkanlar hayret verecek cinstendi. Daha önce FETÖ davalarında itirafçılık yapan Hamza Eyidemir'in FETÖ lideri Gülen'e ait fotoğrafları bilgisayarına 'peygamberimiz' başlığıyla kaydettiği ortaya çıktı.

FETÖ lideri Gülen’in fotoğrafı ‘peygamberimiz’ olarak kayıtlı çıktı.

Gülen’i ‘peygamberimiz’ diye kaydetmiş

Daha sonra mahkeme heyetine başkanlık eden Yargıtay 9. Ceza Dairesi Üyesi Abdurrahman Orkun Dağ, dosyaya gelen bilgi ve belgeleri okudu. Dağ, sanığın bilgisayarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e ait video ve fotoğraflar ile Gülen’i öven yazı ve slaytların bulunduğunu, örgüt elebaşı Gülen’in “Peygamberimiz”şeklinde kaydedildiğinin belirlendiğini söyledi.

Bunun üzerine Eyidemir, bu belgelerin kendisine ait olmadığını öne sürdü. Eyidemir, belgelerin yaklaşık 10 yıl önce evine gelen kayınbiraderine ait olduğunu iddia etti.

Mahkeme Başkanı Dağ, belgelerin ele geçirildiği belleğin sanığa ait fotoğraf makinesinden çıktığını belirterek, “Bu fotoğraf makinesi de mi kayınbiraderinize ait?” diye sordu. Eyidemir ise bunu hatırlamadığını savundu.

Duruşmaya verilen aranın ardından mahkeme heyeti, sanık Hamza Eyidemir’in tutuklanmasına karar verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz