Ana SayfaTürkiyeHamza Yerlikaya, Vakıfbank'taki görevinden alındı

Hamza Yerlikaya, Vakıfbank’taki görevinden alındı

Eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya'nın banka yönetimindeki görevi bugün sona erdi.

Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanması tartışmalara neden olan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başdanışmanı ve eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın banka yönetimindeki görevi bugün sona erdi.

Kamu bankalarının genel kurulları toplanırken bankaların yönetim kurullarında değişiklikler de gerçekleşiyor.

Edinilen bilgiye göre, 12 Haziran 2020 tarihinde Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ve eski milli güreşçi Hamza Yerlikaya’nın banka yönetimindeki görevi bugün sona erdi.

Hiçbir bankacılık tecrübesi olmadan bu göreve getirilmesi uzun süre tartışılan Hamza Yerlikaya’nın yerine ise Vakıfbank Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Saydam getirildi.

ABDÜLKADİR AKSU BAĞIMSIZ ÜYE OLDU

AK Parti eski milletvekillerinden Abdülkadir Aksu da geçen yıl Vakıfbank’ın yönetim kurulu başkanlığına, Sadık Yakut yönetim kurulu üyeliğine getirilmişti. Edinilen bilgiye göre, bugün Abdülkadir Aksu da görevinden ayrıldı. Aksu, yönetim kurulunda bağımsız üye olarak yer alacak.

ZİRAAT BANKASI’NDA DA DEĞİŞİKLİK

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, bugün yapılacak genel kurul toplantısında görevi devrediyor. Hüseyin Aydın, Temmuz 2011’den bu yana Ziraat Bankası’nın Genel Müdürü olarak görev yapıyor. Aydın, istifa ettikten sonra vazgeçmesi gereken bir pozisyon olan Türkiye Bankalar Birliği’nin başkanlığını da yürütüyor.

NE OLMUŞTU?

Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyeliği’ne eski milli güreşçi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya’nın atanması liyakat tartışmalarını beraberinde getirmişti.  Yerlikaya’nın bu atama ile birlikte 3 maaş alacak olması da tepki çekmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri