Ana SayfaTürkiyeHamza Yerlikaya'dan sahte diploma iddialarına ilişkin açıklama geldi!

Hamza Yerlikaya’dan sahte diploma iddialarına ilişkin açıklama geldi!

Hamza Yerlikaya, lise diplomasının sahte olduğu iddialarına ilişkin Twitter üzerinden açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı Danışmanı ve Vakıfbank Yönetim Kurulu Üyesi Hamza Yerlikaya, lise diplomasının sahte olduğu iddialarına ilişkin ilk kez açıklama yaptı.

CHP millet vekili Engin Özkoç’un paylaşımına yanıt veren Hamza Yerlikaya, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Hodri meydan” diyerek şunları söyledi: “CHP’deki taciz ve tecavüz olaylarının üzerini kapatmak için her gün farklı bir yalana sarılarak iftira ve yalan kampanyası düzenliyorsunuz. Kaset kumpası mimarları!! Bu yazdıklarını ispat et edemezsen adisin, alcaksın, müfterisin, bilesin. Hodri meydan”

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Vakıfbank Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, eski AK Parti milletvekili Hamza Yerlikaya’nın sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkmıştı.

Yerlikaya’nın “belgede sahtecilik” suçundan yargılandığı davanın kararında “Mevcut delil durumuna göre ancak sanığın sahte olan diplomayı bilerek kullandığı söylenebilir” denilmişti. Sahte lise diploması kullandığı ortaya çıkan Hamza Yerlikaya, mahkemenin hükmü ertelemesiyle cezadan kurtuldu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri