Ana Sayfa Magazin Harry Potter gibi filmler! Harry Potter'a benzeyen 6 film

Harry Potter gibi filmler! Harry Potter’a benzeyen 6 film

Harry Potter gibi filmler neler? Harry Potter filmlerine benzeyen filmler internette araştırma konusu oldu. İşte Harry Potter gibi filmler.

Harry Potter gibi filmler neler? Harry Potter benzeri filmler internette araştırma konusu oldu. Harry Potter film serisini izleyen, seriyi bitiren hayranları daha çok Harry Potter gibi film izlemek istiyor. İşte Harry Potter’a benzeyen 6 film önerisi.

Harry Potter gibi yani Harry Potter benzeri filmler fantastik film önerileri kategorisinde yer alır. Yani Harry Potter tarzı filmler genel olarak fantastik filmler kuşağındadır. İşte Harry Potter film serilerini sevenlerin büyük beğeniyle izleyeceğini düşündüğümüz Harry Potter gibi filmlerin listesi.

1. Harry Potter’a benzeyen filmler: Pan’ın Labirenti

harry potter gibi filmler 1

Pan’ın Labirenti adlı filmde de başrolde bir çocuk var. Filmin ana karakteri 10 yaşındaki Ofelia. Harry Potter filmi gibi film arayanların beğeneceğini düşündüğümüz Pan’ın Labirenti, evinin arka bahçesinde esrarengiz bir labirent keşfeden ve büyük maceraları atılan Ofilea’nın başından geçenler oldukça sürükleyici.

2. Harry Potter’a benzeyen filmler: Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

2012 yılında çekilen ve oldukça yüksek bir IMDb (7.2) puanına sahip olan bu film Yüzüklerin Efendisi çok beğenilince ayrı bir hikaye olarak çekildi. Elbette film Yüzüklerin Efendisi’nin önemli karakterleri Hobbitler’in hikayesine odaklanıyor. Şekil değiştiren yaratıklar, büyücüler ve goblin tünelleriyle dolu oldukça eğlenceli bir film sizleri bekliyor.

harry potter gibi filmler 2

3. Harry Potter’a benzeyen filmler: Jumanji

Robin Williams’ın başrolünde olduğu 1995 tarihli ilk filmin üzerinden yıllar geçtikten sonra yeniden çevrildi. Bu kez başrolde son yıllarda kariyerinin ikinci baharını yaşayan Dwayne Johnson bulunuyor. Dört kafadarın bir oyun bulmasıyla başlayan büyük macerada gençler kendilerini bir anda macera dolu bir ormanda buluyor.

harry potter gibi filmler 3

4. Harry Potter gibi filmler: Narnia günlükleri

Harry Potter’a benzeyen filmler arasında bu kez Narnia Günlükleri var. Tıpkı Harry Potter filmi gibi içinde bir miktar gerilim de barındıran bu film 2005 tarihinde yapıldı. Bir sihirli gardrobun bulunmasıyla mistik bir ülkeye geçiş yapan Peter, Susan, Edmund ve Lucy’in hikayesinde cüceler, devler var. Büyü bozulup Narnia’yı eski haline getirebilmek en büyük amaçtır.

harry potter gibi filmler 4

5. Harry Potter gibi filmler: Spiderwick Günceleri

IMDb puanı 6.5 olan ve 2008 yılında çekilen bu maceralı dolu eğlenceli film, New York’tan taşınmak zorunda kalan Grace ailesinin yaşantısına odaklanıyor. Büyük amcalarının malikanesine taşınmak zorunda kalan Grace ailesinin başına yeni evde beklenmedik kazalar gelince gizemi çözmek Jared ile kardeşleri Simon ve Mallory’ye kalır.

harry potter gibi filmler 5

Fantastik film dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen büyük ihtimalle Harry Potter olur. Harry Potter filmlerinin hayranları bu tür fantastik filmler seviyor. Fantastik film severler için izlenebilecek birçok film var aslında. Gelin birlikte bakalım listede neler var.

6. Harry Potter’a benzeyen filmler: Fantastik Canavarlar Grindelwand’ın Suçları 

Yönetmenliğini David Yates’in yaptığı filmin senaryosunu  J.K Rowling kaleme aldı. 2018 ABD Birleşik Krallık ortak yapımı film, Fantastik Canavarlar serisinin ikinci filmi.

harry potter gibi filmler 6

1927 yılında geçen filmde iki Harry Potter karakteri var. Harry Potter ile aynı evrende geçen Fantastik Canavarlar 2’de Harry Potter karakterlerinden Lord Voldemort ve Rubeus Hagrid de oynuyor. Bu yapımın bir diğer dikkat çeken ismi ise Johnny Depp.

Takip Et

20,278BeğenenlerBeğen
18,147TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri