Ana Sayfa Magazin Harry Potter'a benzeyen filmlerin listesi! İşte Harry Potter gibi filmler

Harry Potter’a benzeyen filmlerin listesi! İşte Harry Potter gibi filmler

Harry Potter gibi filmler neler, Harry Potter'a benzeyen filmleri serinin hayranları merak ediyor. İşte Harry Potter tarzında filmlerin listesi.

Harry Potter gibi filmler neler? Harry Potter’a benzeyen filmler, serinin tutkunları için ilgi çekici bir konu. Harry Potter film serisini izleyen, seriyi bitiren hayranları daha çok Harry Potter gibi film izlemek istiyor. İşte Harry Potter tarzında filmlerin listesi.

Bugüne kadar 4 farklı yönetmen tarafından çekilen Harry Potter toplamda 9 serilik bir hikayeye dönüştü. İlki 2001 yılında yayınlanan Harry Potter o kadar çok beğenildi ki ardından onlarca Harry Potter gibi film çekildi. Harry Potter tarzındaki filmler fantastik film kategorisinde yer alır. İşte bu tarz fantastik, büyülü filmleri sevenlerin büyük beğeniyle izleyeceğini düşündüğümüz Harry Potter gibi filmlerin listesi.

1. Pan’ın Labirenti

Pan’ın Labirenti adlı filmde de başrolde bir çocuk var. Harry Potter tarzında filmlere örnek gösterilebilir. Filmin ana karakteri 10 yaşındaki Ofelia. Harry Potter filmi gibi film arayanların beğeneceğini düşündüğümüz Pan’ın Labirenti, evinin arka bahçesinde esrarengiz bir labirent keşfeden ve büyük maceraları atılan Ofilea’nın başından geçenler oldukça sürükleyici.

2. Hobbit: Beklenmedik Yolculuk

2012 yılında çekilen ve oldukça yüksek bir IMDb (7.2) puanına sahip olan bu film Yüzüklerin Efendisi çok beğenilince ayrı bir hikaye olarak çekildi. Elbette film Yüzüklerin Efendisi’nin önemli karakterleri Hobbitler’in hikayesine odaklanıyor. Şekil değiştiren yaratıklar, büyücüler ve goblin tünelleriyle dolu oldukça eğlenceli bir film sizleri bekliyor. Harry Potter türü film arayanlar için bulunmaz bir örnek.

3. Jumanji

Robin Williams’ın başrolünde olduğu 1995 tarihli ilk filmin üzerinden yıllar geçtikten sonra yeniden çevrildi. Bu kez başrolde son yıllarda kariyerinin ikinci baharını yaşayan Dwayne Johnson bulunuyor. Dört kafadarın bir oyun bulmasıyla başlayan büyük macerada gençler kendilerini bir anda macera dolu bir ormanda buluyor. Özellikle Harry Potter gibi büyülü filmleri sevenlere özel bir yapım Jumanji.

4. Narnia günlükleri

Harry Potter’a benzeyen filmler arasında bu kez Narnia Günlükleri var. Tıpkı Harry Potter filmi gibi içinde bir miktar gerilim de barındıran bu film 2005 tarihinde yapıldı. Bir sihirli gardrobun bulunmasıyla mistik bir ülkeye geçiş yapan Peter, Susan, Edmund ve Lucy’in hikayesinde cüceler, devler var. Büyü bozulup Narnia’yı eski haline getirebilmek en büyük amaçtır.

5. Spiderwick Günceleri

IMDb puanı 6.5 olan ve 2008 yılında çekilen bu maceralı dolu eğlenceli film, New York’tan taşınmak zorunda kalan Grace ailesinin yaşantısına odaklanıyor. Büyük amcalarının malikanesine taşınmak zorunda kalan Grace ailesinin başına yeni evde beklenmedik kazalar gelince gizemi çözmek Jared ile kardeşleri Simon ve Mallory’ye kalır. Harry Potter benzeri filmler kategorisinin bir diğer yapımı da Spiderwick Günceleri.

Fantastik film dendiğinde hepimizin aklına ilk gelen büyük ihtimalle Harry Potter olur. Harry Potter filmlerinin hayranları bu tür fantastik filmler seviyor. Fantastik film severler için izlenebilecek birçok film var aslında. Gelin birlikte bakalım listede neler var.

6. Fantastik Canavarlar Grindelwand’ın Suçları 

Yönetmenliğini David Yates’in yaptığı filmin senaryosunu  J.K Rowling kaleme aldı. 2018 ABD Birleşik Krallık ortak yapımı film, Fantastik Canavarlar serisinin ikinci filmi. Harry Potter tarzı film bulmak isteyen izleyicilerin şüphesiz yolunun kesiceği filmlerden biri.

1927 yılında geçen filmde iki Harry Potter karakteri var. Harry Potter ile aynı evrende geçen Fantastik Canavarlar 2’de Harry Potter karakterlerinden Lord Voldemort ve Rubeus Hagrid de oynuyor. Bu yapımın bir diğer dikkat çeken ismi ise Johnny Depp.

7. Muhteşem ve Kudretli Oz

Harry Potter’a benzeyen filmler serisinin bu seferki konuğu Muhteşem ve Kudretli Oz filmi. Muhteşem ve Kudretli Oz’un yönetmenliğini Sam Raimi üstlenirken senaryosunu ise Mitchell Kapner, David Lindsay ve Abaie üstleniyor.

L. Frank Baum’un Oz Büyücüsü roman serisinden uyarlanan filmin konusu küçük bir sirkte büyücülük yaparak yaşamını sağlayan Oscar Diggs’e odaklanıyor. Onun yaşadığı şehirden ve çalıştığı sirkten sıkılınca bir anda kendini Oz ülkesinde bulmasını anlatıyor. Filmde 3 cadı bulunmaktadır. Harry Potter’a benzerliğiyle öne çıkan ve fantastik bir film olan Muhteşem ve Kudretli Oz mutlaka listenizde olmalı.

8. Harry Potter’a benzeyen filmler: Altın Pusula

Yine bir romandan uyarlanan Altın Pusula adlı filmin yönetmenliğini Oscar’a aday gösterilen bir isim olan Chris Weitz üsteleniyor. Filmin yapımcısıysa Yüzüklerin Efendisi film serisinin yapıcısı olan NewLine Cinema şirketi. 2007 yılında vizyona giren filmin konusu kısaca şu şekilde: 12 yaşındaki bir kız ve cini Pantalaimon’un yaşadıkları maceralar.

Filmin bir diğer dikkat çeken ismi ise güzel ve başarılı oyuncu Nicole Kidman. James Bond filmleriyle dünyaca ün kazanan Daniel Craig ise filmde Lord Astrail rolünde karşımızaçıkıyor.

Takip Et

20,216BeğenenlerBeğen
18,108TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri