Ana SayfaMagazinHarry Potter Hogwarts evi gerçekten var mı?

Harry Potter Hogwarts evi gerçekten var mı?

Harry Potter Hogwarts evi gerçekten var mı? Hogwarts’a kaç yaşında başlanır? Harry Potter filmiyle ünlenen Hogwarts binası nerede?

Harry Potter Hogwarts evi gerçekten var mı? Hogwarts’a kaç yaşında başlanır?
Harry Potter filmiyle ünlenen Hogwarts binası nerede? İşte Harry Potter ve serisi hakkında merak edilenler.

Joanne Kathleen Rowling’in kitaplarından uyarlanan ve bir hayli geniş hayran kitlesine sahip olan Harry Potter serisinin nerede çekildiği nasıl bir süreçte ilerlediği hayranları tarafından en çok merak edilenler içinde. Bu haberimizde Harry Potter hayranlarının merak ettikleri  bilgilere yer vereceğiz. Bilindiği gibi Harry Potter film serisi kendine özgü bir hayran kitlesi yaratmış ardından Harry Potter’a benzeyen çok sayıda film çekilmişti.

Hogwarts evi gerçek mi?

Merak edilenler arasında Hogwart evi önde geliyor peki bu ev gerçek mi? Evet  bu ev gerçekten var ve Londra’da bulunuyor. Film’de mekanlar o kadar büyüleyici ki gerçek olduğuna inanmak güç fakat Harry Potter hayranlarına sevindirici bir haberimiz var bu ev gerçek ve Londra’da 4 Privet Drive’de evi ziyaretçilere açık ve Warner Bros tarafından turlar düzenleniyor.

Hogwats’a kaç yaşında başlanır?

Merak edilen diğer sorulardan biri olan Hogwarts okuluna girme yaşı. Bu yaş  11 ve bu okula başlayan öğrencilerin eğitim hayatı ise 7 yıl sürüyor. Her yıl 1 Eylül’de açılan Okul da birinci sınıfların hangi binada eğitim göreceğini seçmek  için ise büyülü bir şapka kullanılıyor.

Hogwarts binası nerede?

Filmin gerçek üstü olan yapılarından bir diğeri de Hogwarts binası ve evet  bu  bina’da gerçek. Harry Potter Filmi’nin Cadılık ve Büyücük eğitiminin verildiği hayali bir okul. Gerçek hayatta İskoçya’da bulunan bina Film’in önemli ve önde gelen Cadılık ve Büyücülük Okulu olarak karşımıza çıkıyor. Bu bina Okul’un en ihtişamlı ve önde gelen Şatolarından  biri.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri