Ana SayfaMagazinHarry Potter ve Azkaban Tutsağı konusu ne? Harry Potter Azkaban Tutsağı oyuncu...

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı konusu ne? Harry Potter Azkaban Tutsağı oyuncu kadrosu

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı konusu ne? Harry Potter Azkaban Tutsağı oyuncu kadrosu. Bu akşam Kanal D’de ekrana gelecek olan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı sinema filmi televizyon severler tarafından oldukça merak edildi. İşte film ile ilgili tüm detaylar…

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı konusu ne

Saat 20.00’de Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkacak olan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı sinema filmi daha önce izlemiş olanlar tarafından tekrar tekrar izleniyor. İşte herkesin sevdiği Harry Potter ile ilgili tüm detaylar…

Harry Potter serisinin üçüncü kitabından uyarlanan filmidir.

Filmin oyuncu kadrosunda Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Robbie Coltrane, Michael Gambon, Richard Griffiths, Gary Oldman, Alan Rickman, Fiona Shaw, Maggie Smith, Timothy Spall, David Thewlis, Emma Thompson, Julie Walters gibi isimler yer alıyor.

Filmin yönetmeni Alfonso Cuarón, senaristi Steve Kloves’dur.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı’ında, Harry, ünlü büyücü hapishanesi Azkaban’dan kaçan katil Sirius Black’in hedefidir. Azkaban’ın bekçiliğini yapan korkunç Ruh Emiciler, Black’in peşindedirler. Tehlikelere rağmen Harry Hogwarts’a geri döner fakat velisinin izni olmadığı için Hogwarts yakınlarındaki Hogsmeade’e (büyücü kasabası) gidemez.

Fred ve George Weasley Harry’e Hogwarts’ın içindeki ve dışındaki gizli geçitleri ve insanların nerelerde olduklarını gösteren Çapulcu Haritası adında sihirli bir harita verirler. Harry görünmezlik pelerinin giyerek gizli bir tünelden geçip Hogsmeade’e varır.

Harry’ye yeni yılda, bir Quidditch maçında parçalanan Nimbus 2000’in yerine bir Ateşoku hediye edilir. Harry, Sirius Black’in kendi vaftiz babası ve babasının da en iyi arkadaşı olduğunu öğrenir. Ayrıca Sirius Black Potter’ların sır tutucusudur.

Harry, Sirius’un anne ve babasının yerini Voldemort’a söylediğini ve ailesinin arkadaşı olan Peter Pettigrew’la 12 muggle öldürdüğünü düşünür. Bu nedenle ondan intikam alma planları yapar. Fakat gerçek sır tutucunun Peter Pettigrew olduğu ve sırrı Voldemort’a onun söylediği anlaşılır. Böylece Sirius aklanamaz. Çünkü Pettigrew kaçar.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,695TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri