Ana SayfaTürkiyeHasan Basri Akdemir'den Bahçeli yorumu: Devleti kriminalize etmek 2020 Türkiye'sine yakışmıyor

Hasan Basri Akdemir’den Bahçeli yorumu: Devleti kriminalize etmek 2020 Türkiye’sine yakışmıyor

TV5 sunucusu Hasan Basri Akdemir, Devlet Bahçeli'nin bugünkü grup toplantısında Alaattin Çakıcı ile ilgili sözlerini değerlendirdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin bugünkü grup toplantısında Alaattin Çakıcı ile ilgili çok konuşulacak sözlere imza attı.

Çakıcı’nın mafya olmadığını öne süren MHP lideri, ”Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır, Alaattin Çakıcı şehidimizin oğludur, Alaattin Çakıcı vatan ve millet sevdalısıdır. Kılıçdaroğlu anlar mı bilemem. Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz, olamaz” dedi.

Çakıcı ve arkadaşları ASALA’nın peşine düşmüşlerdir

Son günlerde Alaattin Çakıcı’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdit içeren mektubuna da değinen Bahçeli, “Geçen haftaki grup konuşmasındaki suçlamaları, hafta boyunca kendisinin ve CHP’li sözcülerin istismar ve yalanlara devam etmesi bir siyaset trajedisidir. Tekraren ifade ediyorum; Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır; bu bir. Alaattin Çakıcı şehidimizin oğludur; bu iki. Alaattin Çakıcı vatan ve millet sevdalısıdır; bu üç. Alaattin Çakıcı üzerine atılı suçların bedelini yaklaşık 20 yıl cezaevinde kalarak ödemiş bir ülküdaşımızdır; bu da dört. Kılıçdaroğlu anlar mı bilemem, yine de söylemek durumundayım. Ülkücüden mafya, mafyadan da ülkücü olmaz, olamaz. Alaattin Çakıcı’nın bu devlete, bu millete nasıl hizmet ettiğini bilenler bilir, bilmeyenler de kendileri bilir. Kılıçdaroğlu’nun Alaattin Çakıcı’ya mafya lideri, yer altı dünyasının karanlık yüzü demesi bizim nezdimizde yok hükmündedir. Çakıcı, bebeklere kurşun sıkmadı, karakolları ateşe vermedi, askerimize, polisimize silah çekmedi, yollara mayın döşemedi, millete ve vatana ihanet etmedi. Kılıçdaroğlu eğer mafya görmek, mafyayla tanışmak istiyorsa birlikte yol yürüdüğü, birlikte anayasa hazırladığı teröristlere baksın, onların yüz hatlarını dikkatle incelesin. Alaattin Çakıcı ve onu gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine karşı saldırı ve suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir. Alaattin Çakıcı ve onun gibi arkadaşlarımız bir dönem Türk devletine suikast düzenleyen terör örgütleriyle korkusuzca mücadele etmiştir. 31 diplomatımızı şehit eden ASALA terör örgütünün peşine düşmüşlerdir” diye konuştu.

Akdemir: Devleti kriminalize etmek 2020 Türkiye’sine yakışmıyor

TV5 sunucusu Hasan Basri Akdemir’in gündeminde ise Bahçeli’nin sözleri vardı. TV5 ekranlarında hazırlayıp sunduğu 4. GÜÇ programında Bahçeli’nin Çakıcı ile ilgili sözlerini değerlendiren Akdemir, ‘Devlet için kurşun atan da kurşun yiyen de kıymetlidir’, ‘onlar ASALA’nın peşindeydi’ gibi devleti kriminalize eden 70’li, 90’lı yılların görüntüleri 2020’ye yakışmıyor.” ifadeleriyle Bahçeli’yi eleştirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,705TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri