Ana Sayfa Türkiye Gelecek Partisi'ne saldırının yeni üssü Ülke TV oldu! Kadroyu sayıyoruz

Gelecek Partisi’ne saldırının yeni üssü Ülke TV oldu! Kadroyu sayıyoruz

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk çirkin, terbiyeden yoksun ifadelerle Selim Temurci’yi hedef aldı.

Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni Hasan Öztürk çirkin, terbiyeden yoksun ifadelerle Selim Temurci’yi hedef aldı. 15 Temmuz gecesi Ülke TV’de yapılan özel yayında Hasan Öztürk ve ekip arkadaşları Selim Temurci’ye itibar cellatlığına soyundu.

15 Temmuz direnişini Selim Temurci başlattı

Hasan Öztürk ve ekürisi Turgay Güler “Silahları halka dağıtacak adam sensin. Silahlar dağıtılacaksa senin dağıtman lazım” dedi. Öztürk “Halk birbirini kırdıysa Temurci kırdı o zaman. Bunu Temurci yaptı. Temurci’ydi AK Parti‘nin İstanbul il başkanı” dedi.

AK Parti‘nin il başkanı olarak halka çağrı yapan kişi Temurci’ydi” diyen Hasan Öztürk aslında bu sözleriyle istemeden de olsa Selim Temurci’nin 15 Temmuz direnişinideki kahramanlığını teslim etmiş oldu.

Akşam gazetesinin Ankara temsilcisi Emin Pazarcı, twitter’dan “Kayıp silah varsa o dağıtmıştır” diyerek Temurci’ye iftira attı.

Aydınlık yazarı Gaffar Yakınca ise Ülke TV’de yaptığı vokalle Hasan Öztürk-Turgay Güler ikilisine moral destek verdi.

Hasan Öztürk’ten Temurci’ye yakışıksız ifadeler

Hasan Öztürk, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci’nin kayıp silahlar hakkındaki sözlerini anlatırken ‘ağzından köpükler çıkardığını’ söyledi.

Turgay Güler’in “Selim Temurci’nin kurtarılması için çalıştık” dediği Selim Temurci 15 Temmuz gecesi İstanbul’u FETÖ’cü hainlerin esaretinden kurtarmak için çalışıyordu.

Turgay Güler “Kayıp silahlar gelecekse sana gelmeli. Zaten il başkanısın” gibi temelsiz iddialarla Temurci’yi yıpratmaya çalıştı.

Tartışma neden çıktı?

Sedat Peker’in 15 Temmuz’da devlet envanterine kayıtlı olmayan silahların AK Parti gençlik kolları üzerinden dağıtıldığı iddiası büyük tartışmalara neden oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapmadan saatler önce 15 Temmuz direnişini o akşam İstanbul’da ilk örgütleyen, köprüdeki kompozisyonu değiştiren, camilelerde selaların okunmasını sağlayan kişi olarak kayıtlara geçen Selim Temurci’nin kayıp silahlar hakkındaki sözleri tartışma yarattı.

15 Temmuz öncesinde Berat Albayrak’ın AK Parti gençlik kolları üzerinden İstanbul teşkilatını ele geçirmeye çalıştığını belirten Selim Temurci, Binali Yıldırım’ın da kendisine kumpas kurduğunu anlattı.

Temurci kayıp silahlar hakkında ne dedi?

Selim Temurci, kayıp silahlar hakkındaki soruya “Eğer böyle bir şey varsa (silah dağıtıldı iddiaları), Berat Albayrak’ın gençlik kollarıyla ilişkisini bildiğim için, onun yönlendirmesi olmadan böyle bir teslimat yapılamaz” yanıtını verdi.

Binali Yıldırım ve kayıp silahların dağıtılmasıyla ilgili konuşan Temurci, “Benden talimat almadılarsa Binali Bey’den talimat almışlardır” ifadesini kullandı.

T24’te Murat Sabuncu’ya yaptığı o açıklamaların ardından, 15 Temmuz gecesinin kahraman AK Parti İstanbul İl Başkanı olarak o gece kritik hamlelerde bulunan Selim Temurci’yi karalama kampanyası başlatıldı.

 

Takip Et

20,122BeğenenlerBeğen
18,075TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri