Ana SayfaTürkiyeHasan Öztürk’e yakışır ama Kübra Par'a yakışmadı

Hasan Öztürk’e yakışır ama Kübra Par’a yakışmadı

Dün akşam yaklaşık 2 saat süren Habertürk yayınında Suriye meselesi ve Meclis’ten geçen Irak ve Suriye tezkereleri konuşuldu. Hasan Öztürk “Suriye politikası nedeniyle bu memlekette Başbakan değişti” diyerek bütün faturayı Ahmet Davutoğlu’na kesmeye kalktı.

Hasan Öztürk’e yakışır ama Kübra Öztürk’e yakışmadı

Hasan Öztürk, “Suriye politikası nedeniyle bu memlekette Başbakan değişti” sözleriyle Suriye faturasını bütünüyle Ahmet Davutoğlu’na kesmeye kalktı. Hasan Öztürk’e yanıt vermek için Ufuk Karcı canlı yayına bağlanmak istedi. Ancak bu isteği reddedildi.

Clinton ile ‘çak’ yapma meselesi

Programda Hillary Clinton’ın Davutoğlu’nu torunu olduğu için kutladığı fotoğraf da bir algı operasyonunun enstrümanına dönüştü.

O dönem Dışişleri Bakanı olan Ahmet Davutoğlu, ikinci torununun olduğunu Abu Dabi’de öğrendi. ABD’li mevkidaşı Hillary Clinton kendine özgü bir jestle Davutoğlu’nu ‘çak’ yaparak kutladı. O fotoğraf karesinin anlamı bundan ibaretken Habertürk’te yapılan çirkin imalar tarihe bir not olarak kayıtlara geçti.

Kontrolsüz şekilde Suriyelilerin Türkiye’ye girişinde de bütün sorumluluğu Davutoğlu’na yüklemeyi seçti Hasan Öztürk.

Programın moderatörü Kübra Par’a mesaj adan Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri Ufuk Karcı, yayına telefonla bağlanmak istedi. Ancak bunun yerine sadece yolladığı mesaj okundu. 

Görünen o ki Suriye meselesi söz konusu olduğunda Ahmet Davutoğlu’na her türlü iftirayı atmak serbest.

Suriye’den Türkiye’ye büyük göç başladığında ilk müdahaleyi, uyarıyı yapan isim Davutoğlu’ydu. “Türkiye’deki mülteci sayısı 67 bini buldu. 100 bini bulmasından endişeliyiz” sözleriyle kabul edilebilecek sınırın 100 bin olduğunu açık şekilde belirtti.

Davutoğlu: “Eğer bize gelen mülteci sayısı 100 bini geçerse bunları barındıracak yerimiz yok, onları Suriye içinde barındırabilmeliyiz. Suriye sınırları içinde bir güvenlikli bölgede BM kampları kurulabilir.” dedi.

Bu ifadeler, göç dalgasının yükselmesi halinde Türkiye’nin 2012 yılının ağustos ayı itibarıyla gelmesi muhtemel bu baskıyı karşılayabilecek bir hazırlığının bulunmadığı gerçeğinin, dönemin Dışişleri Bakanı’nın ağzından açık bir itirafıdır.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri