Ana SayfaTürkiyeHayaller 2023 hayatlar Zimbabwe! Türkiye artık dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri...

Hayaller 2023 hayatlar Zimbabwe! Türkiye artık dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri değil

AK Parti yıllar önce 2023 hedefini yıllık 2 trilyon dolar milli gelir olarak belirlemişse de Türkiye dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri olma ayrıcalığını az önce kaybetti. Sosyal meyada son günlerin en popüler paylaşımı Türk lirasıyla Zimbabwe dolarının karşılaştırması oldu.

Eski Washington Büyükelçisi Namık Tan, 2021 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi listesini sosyal medyadan yayınladı. Uzun yıllardır ilk yirmide yer alan Türkiye, Tan’ın paylaştığı listede 21. sırada görülüyor.

Eski Washington Büyükelçisi Namık Tan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı veri ile dikkat çekti. Tan’ın paylaşımında 2021 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi listesini görülüyor. Listede ilk yirmi de yer almayan Türkiye, geçtiğimiz bir kaç yıldır ilk 20’de bulunuyordu.

Listede birinci sırada Amerika Birleşik Devletleri yer alırken son sırada ise İsviçre görülüyor. Türkiye ilk olarak 1990 yılında dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasına girmişti. Tan’ın paylaşımına göre ise Türkiye şimdi listenin 21. sırasında yer alıyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri