Ana SayfaTürkiyeHazine Bakanı Berat Albayrak: Beni tehdit ettiler

Hazine Bakanı Berat Albayrak: Beni tehdit ettiler

NTV canlı yayınına katılan hazine Bakanı Berat Albayrak bir Batı ülkesinde doğrudan tehdit edildiğini belirtti.

NTV canlı yayınına katılan hazine Bakanı Berat Albayrak bir Batı ülkesinde doğrudan tehdit edildiğini belirtti. Ancak Albayrak daha fazla detay vermedi. Hangi Batı ülkesinde tehdit edildi? Berat Albayrak’ı tehdit eden kimdi, adı neydi Albayrak yanıt bekleyen bu sorulara cevap vermedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, NTV canlı yayınında Enerji Bakanlığı döneminde bir batı ülkesinde tehdit edildiğini açıkladı. Albayrak, enerji politikalarıyla ilgili bu adımı atmaması için sözlü ve ima yoluyla tehdit edildiğini söyledi. Albayrak, “Korktuk mu? Yok. Bedel ödedik mi? Öderiz. Ama neticelerini topluyoruz artık” dedi.

Berat Albayrak: Tehdit edildim

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Enerji Bakanı olduğu dönemde başından geçtiğini belirttiği skandal olayla ilgili sözleri şöyle:

“Geçmişten süregelen statüko size olduğundan farklı yeni bir sisteme geçmemeniz için farklı söylemlerle veya eylemlerle müdahalelerde bulunuyorsa ki bulunuyor. Yapacağınız iki şey var. Ürkmek korkmak, şahsınız başta olmak üzere farklı metodlarla ki ben bir batı ülkesinde muhatabım tarafından bu enerji politikalarından bir tanesi, çok önemli bir tanesiyle ilgili bu adımı atmamam yönünde birebir sözlü imalı tehdit edilmiş bir bakanım. Enerji Bakanlığı zamanında. Döndükten sonra başımıza başka şeyler geldi. Korktuk mu? Yok. Bedel ödedik mi? Öderiz. Ama neticelerini topluyoruz artık. Hikaye bu. Ekonomide de aynı. Ya geri adım atacağız, ya da bu çerçevede yürüyeceğiz. Ben her yıl milyarlarca dolarımı dışarıya veriyorum. Kolaycılığa kaçmayacağız. Türkiye bu açıdan da tüm finansal sisteminde de bedeller ödeyerek buraya doğru gidiyor. Bunların neticesini birkaç yıl içinde çok güçlü şekilde göreceğiz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri