Ana SayfaTürkiyeHazine Bakanı Nebati: Doların yükselmesi güzel bir şey

Hazine Bakanı Nebati: Doların yükselmesi güzel bir şey

Ahmet Hakan’ın programına korkularını Hazine Bakanı Nureddin Nebati, “Dolar yeniden yükseliyor bu endişe verici mi” sorusuna “Hayır tam tersi” şeklinde yanıt verdi.

Serbest piyasalarda dolar dün ve bugün itibarıyla yeniden yükselişe geçti. Dün 11,82’den günü kapatan dolar 29 Aralık Çarşamba günü 12 lira 63 kuruştan işlem gördü. Ahmet Hakan canlı yayında konuk ettiği Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’ye daha önce Berat Albayrak’a sorduğu ‘Dolar yine yükseliyor endişelenmeli miyiz?’ sorusunu yöneltti. Bakan ise, ‘Hayır tam aksine’ cevabı verdi.

Ahmet Hakan daha önce Berat Albayrak’a sorduğu “Dolar yükselince ülkem adına endişeleniyorum. Endişelenmeli miyiz” sorusunu bu kez Nureddin Nebati’ye yöneltti. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye’nin “Yeni ekonomi modeli” sonrasında CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de açıklamalar yaptı.

Ancak programda yapılan açıklamalardan çok Ahmet Hakan’ın bir buçuk yıl önce dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sorduğu benzer bir soruyu sorması dikkat çekti.

 

DOLAR SORUSU BU KEZ BAKAN NEBATİ’YE YÖNELDİ

Ahmet Hakan, Albayrak’a “Dolar yükselince ülkem adına endişeleniyorum. Endişelenmeli miyiz” diye sormuştu. Albayrak da bu soruya “Dolarla mı maaş alıyorsunuz” diye yanıt vermişti.

Bu akşam ise Ahmet Hakan, Bakan Nabati’ye yine aynı soruyu sordu.

Hakan sorusunda, “Doların 12,64’e çıkması endişe verici bir şey mi? Endişelenmeli miyiz?” ifadelerini kullandı.

Bakan Nureddin Nebati ise karşılığında, “Hakikaten güzel bir soru. Hayır tam aksine. Doların yükselmesi aslında iyi bir şey” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,709TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri