Ana SayfaTürkiyeHDP ile köprüleri attı mı? Selahattin Demirtaş yeni parti mi kuruyor?

HDP ile köprüleri attı mı? Selahattin Demirtaş yeni parti mi kuruyor?

Tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş yeni parti mi kuruyor? Bir gazetede Selahattin Demirtaş'ın yeni parti kuracağı iddia edilmişti. Başak Demirtaş'tan yanıt geldi.

Tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş yeni parti mi kuruyor? Bir gazetede Selahattin Demirtaş’ın yeni parti kuracağı iddia edilmişti. Başak Demirtaş’tan yanıt geldi.

Barış Yarkadaş, Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ve Demirtaş’ın yakın çevresinden edindiği son kulisleri Halk TV’de şu sözlerle anlattı:

Selahattin Demirtaş’a yakın kişilere şunu şordum: Selahattin Demirtaş parti kuracak mı? dedim.
Dedikleri şu, ‘Selahattin Demirtaş’ın bir parti kurma girişimi ve parti kurma düşüncesi yok. Bu laflar Demirtaş ile HDP’nin arasını açmaya, Demirtaş’a sevgi saygı duyan HDP tabanının kafasını karıştırmaya. Ve özellikle Demirtaş’ın yazdığı Duvar Gazetesi’nde yayınlanan son iki yazının da etkisini ortadan kaldırmaya yönelik bir operasyondur.’

Sonra ben Başak Demirtaş’ı aradım. Neden aradım? Bugün Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş ile 10 dakikalık bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

Başak Demirtaş’a ‘Selahattin Demirtaş bir parti kuracak mı?’ diye sordum. Başak Demirtaş güldü, ‘Selahattin bir parti kursaydı, sanırım benim de haberim olurdu’ dedi.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri