Ana SayfaTürkiyeHDP'den Selçuk Özdağ açıklaması: Saldırının sorumlusu toplumu kutuplaştıran ve gerginlik yaratan iktidar...

HDP’den Selçuk Özdağ açıklaması: Saldırının sorumlusu toplumu kutuplaştıran ve gerginlik yaratan iktidar bloğudur

HDP, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın silahlı saldırıya uğradığı, darp edildiği olayı sert şekilde kınadı. Tuncer Bakırhan imzasıyla yayınlanan açıklamada, saldırının AK Parti iktidarına karşı ortaya çıkan alternatif arayışlarına yöneldiği vurgulandı. HDP’nin açıklamasında “Birimize değil hepimize karşı gelişen bu tür saldırıları durdurmanın yolu da ortak hareket etmektir” ifadeleri dikkat çekti.

İşte HDP’nin Selçuk Özdağ’a saldırıyı kınadığı o açıklaması:

STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcımız Tuncer Bakırhan’ın açıklaması:

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a yönelik bugün gerçekleştirilen çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor ve Özdağ’a acil şifalar diliyoruz.

Bu saldırıyı muhalefete ve demokratik siyasete, iktidara karşı ortaya çıkan alternatif arayışlara yönelik bir saldırı olarak nitelendiriyoruz. Söz konusu saldırının tam da siyaseti ve siyasetçileri hedef gösteren yaklaşımların rutin hale geldiği ve sorumluların aklandığı bir dönemde gerçekleştirilmesi tesadüf değildir.

Bu tarz saldırılar Türkiye’de demokratik siyasetin ne kadar zor koşullarda yürütüldüğünün de göstergesidir. Nefret söylemini kullanan, toplumu kutuplaştırıp gerginlik yaratan iktidar bloğu bu saldırının müsebbibidir. Birimize değil hepimize karşı gelişen bu tür saldırıları durdurmanın yolu da ortak hareket etmektir. Siyaseti zehirleyen, ülkeye siyasetsizliği dayatan ve insanların kendisini ifade etmesinin önünü kapatan koşullara bir an evvel son verilmelidir. Bu saldırının faillerinin ortaya çıkarılmaması, iktidarın bu konudaki sorumluluğunu ağırlaştıracaktır.

Tuncer Bakırhan
STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı
15 Ocak 2021 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,692TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri