Ana SayfaTürkiyeHep susan adam Mehmet Ali Şahin'den Davutoğlu'na 'niye konuşuyorsun' eleştirisi

Hep susan adam Mehmet Ali Şahin’den Davutoğlu’na ‘niye konuşuyorsun’ eleştirisi

Boğaz’a sıfır bir yalı ve alçakça kurgulanmış Pelikan Bildirisi ile Ahmet Davutoğlu Başbakanlık’tan düşürülürken tek söz etmeyen Mehmet Ali Şahin, Kübra Par’ın karşısında Davutoğlu’nu eleştirdi.

Ahmet Davutoğlu’na Bosna’da ödül verilmesine karşı çıktılar, Mehmet Ali Şahin sustu.

Davutoğlu konuşmak için kürsüye çıktığında Cumhurbaşkanı Yardımcısı salonu terk etti, Mehmet Ali Şahin sustu.

Pelikancılar Rus uçağının Ahmet Davutoğlu’nun marifetiyle düşürüldüğünü iddia ederken Mehmet Ali Şahin hep sustu.

Davutoğlu’nun eşi Sare Hanım’ın konferansları birer birer iptal edilirken (hani ailenin kutsallığı) Mehmet Ali Şahin sustu.

Davutoğlu hani Şam’da Emevi Camii’nde namaz kılacaktı diye bütün Pelikancılar onun üstüne çullanırken Mehmet Ali Şahin yine sustu.

AK Parti uçuruma sürüklenirken Ahmet Davutoğlu çıktı ve tek başına bir manifesto yayınladı. AK Parti’nin kendine çekidüzen vermesini istedi.

Pelikan aklının partiyi çıkmaz bir sona doğru sürüklediğini anlattı. İşte Mehmet Ali Şahin o zaman konuştu.

Davutoğlu irtibatı hiçbir zaman koparmadı

Davutoğlu “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile son nefesime kadar vefa ilişkimi sürdüreceğim” demişti. Sürdürmeye de devam ediyor.

Özellikle bir daha belirtmekte yarar var. Devlet meselesi ayrı aile hukuku apayrı. Söz konusu devlet olduğunda aşağıdaki konuşmayı yapabilen bir Davutoğlu var.

Davutoğlu Başbakanlık’tan istifa etmesine rağmen iddia edilenin aksine hiçbir zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan ile irtibatını koparmadı. İttifak ilişkisinin AK Parti’ye zarar vereceğini Erdoğan’a bizzat söyledi.

Mehmet Ali Şahin’den Davutoğlu’na ‘niye konuştun’ eleştirisi

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ali Şahin, Habertürk’te “Kübra Par’la Açık ve Net” programına katıldı. Davutoğlu’nun 5 Mayıs 2016’da görevi bıraktığı dönemde kendisinin genel başkan yardımcısı olduğunu hatırlatan Şahin, “Davutoğlu’nun bu sözünde durmasını bekliyorum” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz