Ana SayfaTürkiyeHer taşın altında o çıkıyor! Baykal'nı prensiydi Erdoğan'ın kuklası oldu

Her taşın altında o çıkıyor! Baykal’nı prensiydi Erdoğan’ın kuklası oldu

Sedat Peker'in ifşalarının ardından neredeyse her taşın altından çokan AK Partili Korkmaz Karaca'nın yaşamı bir ibret vesikası adeta.

Sedat Peker’in ifşalarının ardından neredeyse her taşın altından çokan AK Partili Korkmaz Karaca’nın yaşamı bir ibret vesikası adeta. Korkmaz Karaca kimdir?

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, AK Parti MKYK üyesi Korkmaz Karaca, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in ifşaları ile yeniden gündeme geldi.

Sedat Peker ilk olarak; Avusturya’da kara para aklamaktan tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz’ın, Karaca’ya Audi A8 marka lüks bir araç tahsis ettiğini iddia etti. Karaca, bu iddiayı gazeteci Saygı Öztürk’e doğruladı. Öztürk de bu bilgiyi ilk kez KRT’de açıkladı. Karaca, kendisini, “benzinini ben koydum” diye savunuyordu.

Peker’in Karaca ile ilgili iddiaları bununla da sınırlı değildi. Peker, Karaca’nın birçok şirketten ‘danışmanlık’ adı altında yüklü paralar aldığını iddia ediyordu. Peker, bu şirketlerden birinin ise Sütaş olduğunu söylüyor.

Bu iddia ve ifşaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kuzeni, superhaber.com’un sahibi Cengiz Er, Karaca’yı istifaya davet etti. Ancak Karaca cephesinden bu çağrıya bir yanıt gelmedi.

2 gün önce, “Bir Konyalı iş adamı vasıtasıyla benden hangi konuyu görüşmek için randevu istemiştir? Bunun cevabını bekliyorum. Ayrıca sütaş… ve bunun gibi firmalardan yasal olarak kaç lira danışmanlık ücreti almıştır? Bir de bu tip firmaların özel işlerini halledip ne kadar avanta almıştır?” açıklamasını yapan Sedat Peker dün (cumartesi) yeni iddialarda bulundu.

Sedat Peker, “Bugün seni kibrit kutusuna sokacağım” dediği Karaca’yı, Soylu’nun arkadaşı ya da AK Parti’de yerel yönetimler başkan yardımcısı olmasının ‘kurtarmayacağını’ ifade etti.
Peker, Karaca’ya “Sen Maltepe’de sıradan bir evde otururken nasıl oldu dört – beş senede Çekmeköy’ün süper lüks villalarından birinin sahibi oldun?” diye sordu.
Sedat Peker şunları söyledi:

“Beş altı sene evvel Bakırköy eski belediye başkanı Ünal Erzen başta olmak üzere tüm CHP’li isimlerden sinyalcilik yaparken bu zenginliğe nasıl ulaştın (ben anlatacağım)? Kendi evinden daha çok Maxx Royallerde, Vogue otellerde kalabilecek hale nasıl geldin (o otellerin fiyatları belli)?

Korkmaz Karaca’nın hikayesi

“Zübük”, Aziz Nesin’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış; yönetmenliğini Kartal Tibet’in, senaristliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı 1980 yapımı bir film. Filmin başrol oyuncusu Kemal Sunal’dı. Filmdeki adı; İbrahim Zübükzade… Film; Zübükzade’nin parti değiştirerek, yalanlarla, komplolarla nasıl yükseldiğini anlatıyor. Karaca’nın hayatının da ‘Zübük’e benzemesi dikkat çekiyor.

İşte, oradan oraya geçen, fotoğraflarla algıda Zübük’e taş çıkartan Korkmaz Karaca’nın portresi...

Karaca, 1978 İstanbul doğumlu, 43 yaşında… Baba tarafından Ardahanlı. Kendisi ise konjektüre göre yer değiştiren bir isim. Bir dönem Sözcü’de yazarken bir dönemde Hadi Özışık’ın internethaber.com sitesinde ‘yazılar’ yazıyor.

Siyasete CHP’de başlıyor. Kısa sürede dönemin Genel Başkanı Deniz Baykal’ın gözdesi oluyor. Bir dönem yapılan haberlerde Karaca’nın ismi ‘Baykal’ın prensi’ diye geçiyor.
Baykal’ın Genel Başkanlık’tan çekilmesi ve Baykal’a yakın üst düzey isimlerin partide görev alamamasından sonra Karaca’nın da parti ile ilişkisi kesildi.

2009 yılının Haziran ayında Merve Ceylan ile evlenen Korkmaz Karaca’nın nikah şahitliğini CHP Genel Başkanı sıfatı ile Deniz Baykal yapmıştı.

Uzun süre CHP ile ilişkisini kesti ancak Deniz Baykal ile görüşmeye devam etti. Baykal hastalandığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte hastanede ziyaret ediyordu.
31 Mart Seçimine sayılı günler kala “Dört yandan saldırı altında olan ülkeye bu kritik dönemde, Usta gerek…” dedi ve Erdoğan’la ve AK Parti kurmaylarıyla samimi fotoğraflarını paylaştı.

24 Haziran’da da Erdoğan’ı desteklediğini ortaya koydu. Karaca Erdoğan’a olan desteğini açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi oldu. Daha sonra AK Pardi içinde görevler aldı.

Karaca’nın bir özelliği de AK Parti’de sıkça rastlanılan bir hastalık… Güçlü, etkili ve yetkili isimlerle fotoğraf çektirme ve bu fotoğraflarla algı oluşturması.

 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri