Ana SayfaTürkiyeHerkes gözden kaçırdı ama... Sabah ve Yeni Şafak bir olup Süleyman Soylu'ya...

Herkes gözden kaçırdı ama… Sabah ve Yeni Şafak bir olup Süleyman Soylu’ya operasyon mu çekti?

Barış Terkoğlu, görevden alınan kaymakam haberinin Sabah ve Yeni Şafak'ta yer alma şekline dikkat çekti.

Süleyman Soylu AK Parti için artık bir yük mü? AK Parti’de Süleyman Soylu üzerinden nasıl tartışmalar yaşanıyor? Gazeteci Barış Terkoğlu çarpıcı bir analize imza attı.

Süleyman Soylu’nun kendi partisi içinde bile yük haline gelmiş bir görüntü verdiğini belirten Barış Terkoğlu, görevden alınan kaymakam haberinin Sabah ve Yeni Şafak’ta yer alma şekline dikkat çekti.

İşte Barış Terkoğlu’nun Süleyman Soylu üzerinden yaptığı o analiz…

Görevden alınan kaymakalar yazısı nedeniyle Süleyman Soylu, Barış Terkoğlu’na çok sert tepki göstermişti. 

İçişleri Bakanı bana hakaret ediyor görünse de bence başka bir krizin içinde. İçişleri Bakanı çıktı Birgün’e, Odatv’ye, Cumhuriyet’e bunun FETÖ ile ilgisi yok diyerek kızdı. Sabah gazetesi ve Yeni Şafak da bu haberi verdi. Hatta bizim verdiğimizden çok daha ötesine geçtiler. Operasyonun FETÖ üzerinden ayrıntılarını da yazdılar.

Görülüyor ki burada sorun şu. Odatv ya da Cumhuriyet yazsa çıkıp yalanlayıp geçiyorlar. Bir sinir harbi yaşanmıyor. Açıklamasında önünde hükümet medyasının mikrofonları varken ‘aslında sizi açığa almak lazım’ dedi. Sorun biz değiliz. Ve ilginç bir laf kullandı. ‘Bıktım’ dedi. Bu süreçte kahramanlık görüntüsü verenlerden bıktığını söyledi.

Aslında uzunca bir süredir kendisinin istifa etmesine neden olan, bazı bakanlarla karşı karşıya gelmesine neden olan bir şey var. Kendi partisi içinde bile bir tür yük haline gelmiş bir görüntüde Süleyman Soylu.

Süleyman Soylu ne demişti?

“Burada yeri gelmişken özellikle son günlerde gündeme gelen bir konuyla ilgili olarak da kamuoyumuzu bu vesileyle bilgilendirmek isterim. Kısa bir süre önce 4 Eylül tarihinde 58 mülki idare amirinin FETÖ soruşturmaları çerçevelerinde açığa alındı. Bunların 31’i kaymakam, 17’si vali yardımcısı, 9’u hukuk müşaviri 1 tanesi de mülkiye müfettişiydi. Gerek ana akım medyada gerekse sosyal medyada bazı mahfiller yaşanan bu gelişmeyi yeni atanan kaymakamların içinde FETÖ’cüler tespit edildiği ve nedamet getiren FETÖ’cülerin tekrar atandığı şeklinde bir süredir gündemde tuttukları saçma iddialarına dayanak yapmaya çalıştılar. Hem eksik ve yanlış bilgiyle hem de maksatlı olarak yapılan bu yorumların tamamı yalandır.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri