Ana SayfaTürkiyeÖzlemiştik! Pelikancı sinsirella Hilal geri döndü

Özlemiştik! Pelikancı sinsirella Hilal geri döndü

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gazeteciler Yavuz Oğhan, İsmail Saymaz ve Akif Beki’ye verdiği röportaj büyük gündem yaratırken Pelikancılar da birer birer yuvalarından çıkmaya başladı. Sabah’ın troliçesi Hilal Kaplan, Ahmet Davutoğlu’na “Keşke güvenli evde kalsaydınız” dedi.

Erdoğan’sız bir Türkiye hayaliyle Erdoğan sonrasını dizayn ve komuta etmek için rakip olarak gördükleri kim varsa operasyon yapan Pelikancılar bugün yeniden Ahmet Davutoğlu’nu hedef aldı.

Adı sık sık Ahmet Davutoğlu’nun istifasına neden olan Pelikan Bildirisi ile anılan Hilal Kaplan “Davutoğlu, koltuğa oturur oturmaz pek çok noktada hırsına yenik düşen bir isim olduğunu kanıtladı. Devlet içinde paralel devlet, parti içinde paralel parti kurmaya kalktı. Tüm hataları ve ihanetleri bu köşenin gövdesine sığmaz ama örnekler vermek isterim” dedi.

Davutoğlu’nun Başbakan olduktan sonra hırsına yenik düşerek dış politikada büyük hatalar yaptığını belirten Kaplan, Avrupa Parlamentosu Başbakanı’nın (Medyanotu olarak belirtelim Avrupa Parlamentosu Başbakanı diye bir şey yok. O olsa olsa Avrupa Parlamentosu Başkanı’dır) “Muhatabımız Erdoğan değil, Davutoğlu’dur” sözlerini hatırlatarak “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı hiçe saydığında hiçbir karşı açıklama yapmayıp Dışişleri bürokrasisine de “susun” talimatı vermek miydi, devletin itibarını korumak?” diye sordu.

Pelikancı Hilal Kaplan’dan imaların şahikası

Hilal Kaplan 15 Temmuz darbesinin Davutoğlu’nun Başbakanlığından hemen sonra yapılmasına dikkat çekerek “Sayın Davutoğlu, tevafuğa bakın ki siz Başbakanlıktan alındıktan 1,5 ay sonra bu ülkede darbe oldu. Biz 251 şehit verirken siz güvenli evde saklandığınızı kendiniz ifade etmiştiniz. Keşke orda kalsaydınız…” ifadelerini kullandı.

Tweetlerle Hilal Kaplan’ın kısa geçmişi

Ahmet Davutoğlu’na kendince görev biçen, sınırlar koyan Hilal Kaplan’ın geçmişine şöyle kısaca bir göz atmakta yarar var.

Hilal hanım bu mesajlar fotoşop değil
Hilâl Kaplan on Twitter: "Subliminal bile değil, FETÖ'ye açıktan ...
Hilal hanım bu mesajlar fotoşop değil

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz