Ana SayfaTürkiyeHilal Kaplan yine çok formunda: Yahu koca Avustralya kıtası 240 gün yandı....

Hilal Kaplan yine çok formunda: Yahu koca Avustralya kıtası 240 gün yandı. Ama bir Avustralyalı da çıkıp ‘Avustralya’ya yardım et’ diye duyar kasmadı

Hilal Kaplan, dünyadan yangınların söndürülmesi için yardım isteyenlere ateş püskürdü. Kaplan, yardım çağrılarını 'duyar kasmak' olarak niteledi.

Hilal Kaplan, dünyadan yangınların söndürülmesi için yardım isteyenlere ateş püskürdü. Kaplan, yardım çağrılarını ‘duyar kasmak’ olarak niteledi.

Sabah yazarı Hilal Kaplan, Türkiye’de kontrol altına alınamayan yangınlar için başlatılan “Help Turkey” kampanyasına ilişkin olarak, “Yahu koca Avustralya kıtası 240 gün yandı. Ama bir Avustralyalı da çıkıp ‘Avustralya’ya yardım et’ diye sosyal medyada duyar kasmadı” dedi.

Hilal Kaplan’ dan tepki çeken yangın yazısı

Hilal Kaplan, “Devletimiz zaten diplomatik teamüller çerçevesinde gelen yardım taleplerini değerlendirirken, kendileri çağrı yaptığı için ülkelerin harekete geçeceğini düşünecek kadar da küçük dağları kendileri yaratmıştı! Tabii Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri menşeli bot hesaplar da bizleri çok düşündüklerinden bu kampanya için fazla mesai yapmayı göze almışlardı…

Yahu koca Avustralya kıtası 240 gün yandı. Ama bir Avustralyalı da çıkıp “Avustralya’ya yardım et” diye sosyal medyada duyar kasmadı. Beş günde yüzden fazla yangın söndürülmüş; geride söndürülmesi gereken yedi yerde yangın kalmış ama herkesten pek önemli, en duyarlı fenomenlerimiz ve onlardan daha da kıymetli “sanatçı”larımız dünyadan yardım dilenme sırasına girdi. Biz sizi hiç tutmayalım: AB ve ABD’nin de kulağı sizde nasıl olsa…” düşüncesini dile getirdi. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri