Ana SayfaTürkiyeHilal Kaplan'dan 31 Mart gecesi skandal Ekrem İmamoğlu sözleri

Hilal Kaplan’dan 31 Mart gecesi skandal Ekrem İmamoğlu sözleri

31 Mart gecesinin arşiv görüntüleri hayli ilginç. Henüz seçim sonuçları netleşmemişken kameralar karşısında ‘kazandık’ açıklaması yapan Binali Yıldırım için Hilal Kaplan’ın söyledikleriyle sadece 1 gün sonra söyledikler taban tabana zıt.

31 Mart gecesi seçim manipülasyonu olarak kabul edilebilecek bir tweet’le sosyal medyayı karıştıran Hilal Kaplan’ın saatler önce seçim sonuçlarının olgunlukla kabul edilmesi gerektiğini söylediği ortaya çıktı. Ancak oylar sayıldıkça Ekrem İmamoğlu öne geçti ve Hilal Kaplan da bu ağız değiştirmeye başladı! Artık İstanbul’da seçimlerin yenilenmesi ya da oyların yeniden sayılması gerektiğini düşünen yazarlar kervanında Hilal Kaplan da var!

Hilal Kaplan ve 31 Mart gecesi atv konuşması

Hilal Kaplan 31 Mart yerel seçimlerinde Atv ekranlarındaydı yorumcu olarak. Binali Yıldırım’ın sahneye çıkıp teşekkür konuşması yaptığı dakikalarda Hilal Kaplan’ın Ekrem İmamoğlu ve CHP’den kaybettiklerini kabul edecek demokratik olgunluk beklediği görülüyor. Ancak aynı Hilal Kaplan saatler twitter’dan “YSK İstanbul’da seçimleri yenileyecek” diye asılsız bir tweet atabiliyor.

İşte Hilal Kaplan’ın atv’de yayınlanan o konuşması:

“Ekrem İmamoğlu, 4-5 saat öncesinden itiraz etmiş bir isim olduğu için bu sonuçlarla alakalı kabullenmekte zorlanacaklardır. Ama YSK Başkanı’nın dediği gibi YSK görevinin başında. Bu süreç herkese açık, şeffaf bir biçimde yürütülüyor. Dolayısıyla demokrasinin getirdiği sonuca katlanmak ve bu demokratik olgunluğu göstermek, bakalım bunu gösterebilecekler mi? Geçen seçimlerde başaramadılar ama, umuyorum bu seçimlerde başardıklarını görürüz”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz