Ana SayfaDünyaHindistan'ı karıştıran fotoğraf! Aamir Khan-Emine Erdoğan görüşmesini hazmedemediler

Hindistan’ı karıştıran fotoğraf! Aamir Khan-Emine Erdoğan görüşmesini hazmedemediler

Aamir Khan'ın Emine Erdoğan'ı ziyareti memleketi Hindistan'ı fena karıştırmış. Çekeceği filmin Hindistan'da boykot edilmesine yönelik çağrılar bile var.

Bollywood yıldızı Aamir Khan’ın Emine Erdoğan’ı ziyareti memleketi Hindistan’ı fena karıştırmış. Çekeceği filmin Hindistan’da boykot edilmesine yönelik çağrılar bile var.

Duvar adlı internet sitesinin çeviri haberine göre Hintli aktör Aamir Khan’ın Türk First Lady Emine Erdoğan ile buluşması Hindistan’da bir fırtına başlattı. Filminin boykot edilmesi çağrısı bile var. 

Aamir Khan hatırlanacağı gibi yakında vizyona girecek olan Lal Singh Chaddha filmi için Türkiye’de 40 günlük bir çekim maratonunu tamamlamıştı.

Hintli politikacı Vinod Bansal, Aamir Khan – Emine Erdoğan görüşmesine şu sözlerle karşı çıktı: “Hintli seyircilerin çok iyi davrandığı ve onları aktör haline getirdiği insanlar, bugün Hindistan karşıtı Türkiye gibi ülkelerle tanışmaktan gurur duyuyorlar. Bu nedenle, Hintli izleyicilerin incinmiş hissetmesi oldukça doğal.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Erdoğan, Şubat 2020’de İslamabad’a yaptığı ziyarette Gelibolu ile Keşmir arasında bir karşılaştırma yapmış ve “Türkiye mazlumlara sesini yükseltmeye devam edecek” demişti. Ayrıca Hindistan’ın “Müslüman katliamlarının yaygın olduğu bir ülke olarak Hindistan” sözlerinden de rahatsızlık duyduğu vurgulandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri