Ana SayfaTürkiyeHızla A Haberleşiyor! CNN Türk'te acı acı güldüren seçim analizi

Hızla A Haberleşiyor! CNN Türk’te acı acı güldüren seçim analizi

Enver Kaptanoğlu ABD başkanlık seçimi yorumuyla güldürdü. Kaptanoğlu, "Trump 271, Biden, 275 oluyor. Her iki aday da 270’i geçiyor, ama Biden daha çok geçtiği için o kazanıyor" dedi.

CNN Türk ekranları da ABD’de gerçekleşen seçimlere bir ucundan tutunmaya çalıştı. Seçimleri analiz ettiler. Ortaya karışık edilen laflar sosyal medyanın diline düştü. Bir CNN Türk yorumcusu, “Trump 271, Biden, 275 oluyor. Her iki aday da 270’i geçiyor, ama Biden daha çok geçtiği için o kazanıyor” deyiverdi.

CNN Türk’te ABD seçimlerini değerlendiren Dış Haberler Editörü Enver Kaptanoğlu’nun yaptığı oy hesabı izleyenleri şaşkına çevirdi. Kaptanoğlu, toplam delege sayısının 538 olduğu seçimde Trump’ın 271, Biden’ın ise 275 delege sayısına ulaşacağını söyledi.

CNN Türk yorumcusunun yaptığı “Trump 271, Biden, 275 oluyor. Her iki aday da 270’i geçiyor, ama Biden daha çok geçtiği için o kazanıyor” şeklindeki ifadeleri sosyal medyada alay konusu oldu.

ABD’de Donald Trump ile Joe Biden arasında geçen başkanlık yarışı Türkiye’de de ilgiyle takip ediliyor.

Haber kanalları ABD’deki seçimlere ilişkin uzmanları çağırıp yorumlar yaptırırken CNN Türk’te Dış Haberler Editörü Enver Kaptanoğlu’nun yaptığı yorum izleyenleri şaşkına çevirdi.

ABD Başkanlık seçiminin en temel kuralı

Bilindiği üzere Amerika Birleşik Devletleri 50 eyaletten oluşuyor. Seçim kurallarına göre 538 delege bulunan Seçici Kurul’dan 270 oyu alan da ABD Başkanı seçiliyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri