Ana SayfaTürkiyeHollandalı gazeteci neden sınır dışı edildi? Fahrettin Altun açıkladı

Hollandalı gazeteci neden sınır dışı edildi? Fahrettin Altun açıkladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un verdiği bilgiye göre Hollandalı gazeteci Johanna Cornelia Boersma, istihbarat paylaşması nedeniyle Türkiye’den sınır dışı edildi. Fahrettin Altun, Boersma’nın, Hollanda polisinin “terör örgütüyle bağlantılı olduğu” istihbaratını paylaştığı için sınır dışı edildiğini söyledi.

Fahrettin Altun’dan Holladalı gazeteci açıklaması

“Ülkemizde Hollanda gazetesi Het Financieele Dagblad muhabiri olarak görev yapan Johanna Cornelia Boersma, bu sabah sınır dışı edilmiştir.

Sınır dışı kararının, kendisinin Türkiye’de gerçekleştirdiği gazetecilik faaliyetleriyle ilgisi bulunmamaktadır. İlgili makamlarımızla bir süre önce Hollanda polisi tarafından istihbarat paylaşımı yapılarak, şahsın bir terör örgütüyle bağlantılı olduğu bilgisi verilmiş; tarafımızdan şahsın Türkiye’ye giriş ve çıkışları hakkında bilgi talep edilmiştir.

Hollandalı gazeteci neden sınır dışı edildi? Fahrettin Altun açıkladı

Karşı karşıya kalınan tehdidin ciddiyeti nedeniyle…

Son yıllarda PKK ve DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin hedefinde bulunan ülkemiz, iki binin üzerinde masum vatandaşını teröre kurban vermiştir. Nitekim bugüne kadar uluslararası ortaklarımızın da desteğiyle terör örgütleriyle bağlantılı on binlerce şahıs hakkında tahdit kararı aldık. Karşı karşıya bulunulan tehdidin ciddiyeti sebebiyle Hollanda gibi dost ve müttefik ülkelerle işbirliği yapıyor, ulusal güvenliğimizin ve Avrupa’nın güvenliğine yönelik tehditlerin tespiti ve engellenmesi için onların görüşlerinden faydalanıyoruz. Bu alanda işbirliğinin tüm terör örgütlerine karşı devam etmesini temenni ediyoruz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz