Ana SayfaTürkiyeHonda, Türkiye'deki üretimini durdurdu

Honda, Türkiye’deki üretimini durdurdu

Honda, Türkiye'deki otomobil üretimini sonlandıracağını duyurarak Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devredeceğini açıkladı

Honda, Türkiye’deki otomobil üretimini sonlandıracağını duyurarak Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devredeceğini açıkladı. Fabrikanın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecek.

Honda, yayımladığı yazılı açıklamayla, Türkiye’deki fabrikasını HABAŞ topluluğuna devrettiğini duyurdu. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde fabrikanın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecek.

Honda Türkiye tarafından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Honda Türkiye A.Ş. Gebze’deki üretim tesislerini HABAŞ Topluluğuna devretmek üzere anlaşmaya varmıştır. Taraflar arasında varılan anlaşma neticesinde söz konusu taşınmazın teslim tarihi Eylül 2021’den sonra gerçekleştirilecektir.

1992 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Honda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da müşterilerine pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonları ile hizmet sunmaya devam edecektir. Faaliyetlerine İstanbul’daki Genel Müdürlüğünde devam edecek olan Honda Türkiye A.Ş., etkin bayi ağı ile ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.”

Üretimi durduracağını açıklamıştı

Honda, 2021 yılında mevcut Civic Sedan modelinin üretiminin tamamlanmasını takiben Türkiye’deki otomobil üretim operasyonunu sonlandırma kararı aldığını daha önce duyurmuştu. Açıklamada, söz konusu kararın, küresel otomotiv endüstrisindeki elektrifikasyon alanında yaşanan gelişmeler ve bu gelişmelere bağlı olarak uygun üretim kapasitesinin sağlanması gerekliliği nedeniyle alındığı belirtilmişti.

Habaş hakkında

Hamdi Başaran’ın kurucusu olduğu Habaş, tibbi ve endüstriyel gaz, elektrik, çelik, tüp, ağır makine, üreticisi, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve CNG (sıkıştırılmış doğal gaz), LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) dağıtıcısı, deniz taşımacılığı ve liman hizmeti veren bir kuruluş. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri