Ana SayfaTürkiyeEfsane kapak! Ufuk Karcı Jahrein'e ergene anlatır gibi anlattı

Efsane kapak! Ufuk Karcı Jahrein’e ergene anlatır gibi anlattı

Davutoğlu’nun “Evet ben o davayı sattım” videosuna verdiği tuhaf tepkiyle dikkat çeken Jahrein’e yanıt Ufuk Karcı'dan geldi.

Davutoğlu’nun “Evet ben o davayı sattım” videosuna verdiği tuhaf tepkiyle dikkat çeken Jahrein’e yanıt Ufuk Karcı’dan geldi.

Dün gecenin büyük olayı Davutoğlu’nun “Evet ben o davayı sattım” videosuydu. Gelecek Partisi lideri Davutoğlu’nun videosunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Berat Albayrak’a, Süleyman Soylu’dan Ruhsar Pekcan’a herkes vardı.

Kısa sürede viral etkisi yaratan, binlerce yorum alan ‘dava’ videosuna ilginç tepkiler de gelmedi değil.

Adını Kemal Kılıçdaroğlu ve Ali Babacan ile çektiği videolarla duyuran fenomen Jahrein’in tepkisi hayli ilginçti.

Kılıçdaroğlu ile program yaptığı günden beri kanaat önderi pozlarında kendini yargı dağıtan bir pozisyona konumlayan Jahrein, videoya “İyi deneme. Berat Albayrak, bakanlık koltuğuna ilk kez sizin başbakanlık döneminizde oturmasa yiyebilirdim.” sözleriyle tepki gösterdi.

Jahrein’e yanıt Ufuk Karcı’dan geldi. Gelecek Partisi Genel Başkan Basın Müşaviri olan Ufuk Karcı, tıpkı ergene anlatır gibi Jahrein’e o dönemki devlet işleyişini anlattı.

İşte Ufuk Karcı’nın Jahrein’e verdiği o epik yanıt:

Devlet işleyişine ve siyasi tarihe uzak olduğunuz anlaşılıyor. Siyasi tarihe biraz merak edip bakarsanız, başbakanların her zaman istedikleri kabineyi cumhurbaşkanına onaylatamadıklarını görürsünüz. Bilmeseniz de eski sistemde teklif başbakanların, onay cumhurbaşkanlarınındır!!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri