Ana SayfaTeknolojiHuawei Çin'in en inovasyoncu markası

Huawei Çin’in en inovasyoncu markası

Fortuna China dergisinde yayımlanan listeye göre Huawei, Çin’in en inovasyoncu markası oldu. Onu yine Çin’in en tanınmış diğer markaları Alibaba ve Xiaomi izledi.

Fortune’un Çince baskısı, Çin’in en üstteki 500 şirketinin ve ülkenin dünyanın ilk 500’e giren şirketleri arasında bulunan firmaların içinde bulunan 359 şirketi inceledikten sonra, 26 Aralık Çarşamba günü “Çin’in 2018’de en yenilikçi/inovatif firmaları” listesini açıkladı. Araştırma A.T.Kearney Danışmanlık ile işbirliği yapılarak gerçekleştirildi.

Liste telekomünikasyon, akıllı evler, perakende, imalat, lojistik, bankacılık ve sağlık gibi tamamen farklı sektörlerden düzinelerce inovatif şirketi tanıtarak dikkate sundu.

Çok önemli bir ilerleme

Çin bu Temmuz’da ilk kez dünyanın en yeniliğe açık 20 ekonomisi arasına, World Intellectual Property Organization (WIPO – Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü) küresel inovasyon indeksinde 17. sırayı alarak girmişti. Bu durum, Çin’in 2013 listesindeki 35. sıradaki yerine göre çok önemli bir ilerlemedir.

Çin’in yükselişi

WIPO Genel Müdürü Francis Gurry bu çerçevede, “Çin’in hızlı yükselişi, dünya çapında inovasyon yeteneği geliştirme ve ekonominin yapısal temelini, mukayeseli üstünlüğü sağlamak için, inovasyona dayalı bilgi-yoğun endüstrilere yönlendirme yolunda en üst yöneticilerin saptadığı stratejik doğrultuyu yansıtmaktadır” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz