Ana SayfaTürkiyeHürriyet İsmail Saymaz'a Tamer Barış Terkeşli haberinde A Haber sansürü mü uyguladı?

Hürriyet İsmail Saymaz’a Tamer Barış Terkeşli haberinde A Haber sansürü mü uyguladı?

Ayrıntılara olan düşkünlüğüyle bilinen Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz’a A Haber sansürü mü uygulandı? Hürriyet gazetesi İsmail Saymaz’a Tamer Barış Terkeşli ve FETÖ haberinde A Haber sansürü mü uyguladı?

Bir dönem Radikal’de yaptığı haberlerle ses getiren, Radikal’in kapanmasının ardından kariyerine Hürriyet gazetesinde devam eden ‘muhalif’ muhabir İsmail Saymaz’ın FETÖ haberiyle gündemde.

Hürriyet gazetesinin Demirören Medya’ya satışının ardından İsmail Saymaz’ın durumunda bir değişiklik yaşanmadı. Saymaz haberlerine devam ediyor. Ancak bugün yayınlanan bir haber kafalarda soru işaretleri yarattı.

Adana’daki FETÖ yapılanmasına ilişkin bir haber yapan İsmail Saymaz, Tamer Barış Terkeşli hakkında FETÖ borsası davası açıldığını duyurdu. 

İsmail Saymaz’ın haberinde Terkeşli’nin çok sayıda kişiden, isimlerini FETÖ soruşturmalarından kaldırabileceğini belirtip para sızdırdığı yer alıyordu.

Tamer Barış Terkeşli bilindiği gibi uzun süre A Haber ekranlarıda FETÖ uzmanı olarak yer almış bir isim. FETÖ ile çok sert mücadele eden A Haber’in uzman olarak ağırladığı birinin FETÖ borsası davasına konu olması büyük haber. Ancak İsmail Saymaz ustaca bu detayı görmezden geldi. Saymaz’ın haberinde A Haber kelimesi hiç geçmedi.

İsmail Saymaz ya kendine oto sansür uyguladı ya da Hürriyet’de birileri İsmail Saymaz’a A Haber konusunda sansür uyguladı.

Odatv A Haber detayını atlamadı

Aynı haber odatv adlı internet sitesinde de yayınlandı. Ancak odatv, İsmail Saymaz ve Hürriyet gazetesinden farklı olarak Terkeşli’nin bir dönem A Haber ekranlarında FETÖ uzmanı olarak yer aldığını açıkça belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz