Ana SayfaTürkiyeHürriyet'ten araştırmacı gazetecilik! Emine Erdoğan'ın çantaları aslında çakma

Hürriyet’ten araştırmacı gazetecilik! Emine Erdoğan’ın çantaları aslında çakma

Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözleriyle başlayan "Emine Erdoğan'ın çantası" tartışması giderek büyüdü. Hürriyet bir araştırma yaptı. Emine Erdoğan'ın çantalara büyük para vermediği, taklit kullandığı ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleriyle başlayan “Emine Erdoğan’ın çantası” tartışması giderek büyüdü. Sonunda Hürriyet bir araştırma yaptı. Araştırmada Emine Erdoğan’ın çantalara büyük para vermediği, taklit kullandığı ortaya çıktı. Ya da iddia edildi diyelim.

Hürriyet gazetesinden Hande Fırat Emine Erdoğan için “Orijinal kullanmıyor, çakma yani imitasyon alıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot çağrısının ardından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu “Emine Hanım’ın bir çantası var. Onu da saray bahçesinde yaksın” diyerek “çanta” tartışması başlatmıştı.

Hande Fırat Hürriyet’teki köşesinde “Özellikle sosyal medyada Emine Erdoğan’ın kullandığı aksesuarlar gündem oldu. Kaynaklarımdan bu konuda edindiğim bilgiler, sıfır atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan’ın bu hassasiyetini çanta başta olmak üzere aksesuarlarında da sürdürdüğünü gösteriyor.” diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın çantalara büyük para vermediğini belirten Hande Fırat, “Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta alınmıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor. Tercihi daha çok geri dönüşüme imkan veren maddelerden çanta ve aksesuarlar.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,714TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri